Skocz do zawartości

Fedora Core 3


Theriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Do tej pory jeżeli chodzi o Linuksa to skakałem dosyć ostro:

1.Zaczynałem (dzięki dla tych, co mi doradzili #-]) od Debiana 3.0. Woody - poprostu miodzio. Po 2 miesiącach prób zainstalowania KDE na wszystkie możliwe sposoby, zrezygnowałem

2.Jak nie Debian to co ? Slackware. Jedziemy... Instalacja mnie przeraziła, później było lepiej... jednak nie na długo - problemy prawidłowego i odpowiedniego dla mnie skonfigurowania systemu skończyły się na rezygnacji.

3.SuSe - świetny system, instalacja przebiegła pięknie, konfiguracja podana jak na tacy. Kilka godzin i system już podpasowany do moich potrzeb... Póżniej coś zaczęło się walić (ehh ja to mam talent #-]) i podziękowałem, ale gdybym miał wracać do właśnie do SuSe

(Cały czas słyszałem jeszcze o Mandrake, ale jakoś mnie od niego odrzucało na kilometr...)

4.Red Hat... no dobra, ale Red Hat już jest komercyjny... a, Fedora... no to jedziemy! Fedora 1 -> instaluję i... normalnie ameryka #-]. Wszystko działa, KDE nawet startuje bez mojej większej interwencji, dla mnie bomba... (nie wiem dlaczego przestałem używać #-P)

 

No i teraz po dłuższym okresie spokoju chciałbym powrócić do świata pingwinów, a przy okazji zadać pytanie:

-> Co ma Fedora 3 (tak, wiem, że 8 dopiero wychodzi, no ale test jest)? Tzn., czego mogę się spodziewać ? Co wyróżnia ją wśród innych dystrybucji? Wiem tylko tyle, że ponoć instalator jest dosyć ładny graficznie no i wreszcie w wersji polskiej... Możecie tak w podpunktach, po krótce rozwinąć moją wiedzę ? #-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się ona różni od innych ? Dlaczego warto Fedorę, a nie inne distribution ?

 

Bo ja ją lubie :D

A tak serio. Zainstaluj, wypróbuj to będziesz wiedział czy Ci pasuje. Jeśli nie to wrócisz do Suse. Moim zdaniem Linux to Linux a wybór distro zależy od osobistych preferencji. Jak ktoś chce mieć łatwy i stabilny system wybierze Fedore, do tego ładny to Suse (jak tylko ładny to MDK ;), sorki ale kiedyś się na nim przejechałem i mam uraz), jak komuś zależy na szybkości a ma odpowiednią wiedzę to wybierze Gentoo itd. Musisz zdecydować sam (Linux daje Ci tą możliwość w przeciwieństwie do "systemu" z Redmond).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...