Skocz do zawartości

Windows7


old

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

 

Od wczoraj walczę z instalką najnowszej bety w7 na RHEL5.2 z zassanymi wszystkimi poprawkami do xen'a. Niestety po reboo'cie dostaję bluescreen - zauważyłem, że wywala się po załadowaniu sterownika disk.sys. Ciekawe jest to, że podobny problem mają użytkownicy XenServer'a w wersji 5, a już na wcześniejszej bodajrze 4.1 udało się zainstalować poprawnie. Ktoś może próbował instalować i jakimś cudem system mu ruszył? Może ktoś ma info nt aktualizacji w dystrybucji RHEL wersji Xen'a?

 

 

pozdr.

 

old

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się jedynie podzielić doświadczeniami z instalacją w KVM na Fedorze 9 - działa bez zarzutu.

 

ech na kvm'a w rhel troszkę poczekamy:

"Will Red Hat incorporate KVM into Red Hat Enterprise Linux?

Yes. As mentioned above we believe that KVM offers the next generation of virtualization technology, so we wish to offer it to our Red Hat Enterprise Linux customers. However, Red Hat Enterprise Linux 5 will continue to implement Xen and no decision on timing for the transition from Xen to KVM has been made. Note that the recently announced Embedded Hypervisor, which is currently in Beta, is based on KVM. Also KVM is provided today in Fedora."

 

old

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego na temat błędu nie znalazłem. Chciałem Cię jednak trochę uspokoić - MS i Novell solidnie współpracują, więc najpewniej Windows 7 w Xenie ruszy bez zawahań.

 

[ot]

Trochę offtop się zrobił, ale cóż... taka ludzka natura. Ten post w daljszej częśto również jest offtopic.

 

Jasne, że w RHEL 5 nie będzie KVM (przynajmniej drogą "naturlną"). Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że KVM będzie w RHEL6. Istnieje również bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że RHEL6 ukaże się przed Windows 7. Wszystko więc układa się pomyślnie :)

[/ot]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
(jeśli komuś nie przeszkadza brak ALT+polskie znaki).

 

Problem z ALT występuje też w VirtualBox i Wine, przeszkadza głównie gdy program który włączymy, ma pod alt ważne skróty klawiszowe.

 

Rozwiązanie dla GNOME:

 

Aby móc korzystać z narzędzi wykorzystujących klawisz [Alt], należy zmodyfikować obsługę klawiszy odpowiedzialnych za przenoszenie okna. W tym celu w menu System | Preferencje | Wygląd | Okna, i zamiast ALT wybierz opcję Super (lub Klawisz Windows). Bez klawisza Windows chyba dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...