Skocz do zawartości

Fedora 10 Kilka Pytań Odnoścnie Instalacji


ramelof

Rekomendowane odpowiedzi

1. Dotychczas używałem ubuntu tylko nie wykrywa on poprawnie moje kart dźwiękowej ALC888. Czy Fedora ma z nią problem?

2. Czy jak zainstaluję Fedorę na zew dysku twardym to czy będę mógł ją otworzyć na innym komputerze niż została zainstalowany. Mając ubuntu miałem taką możliwść i działało to całkiem sprawnie.

3. Czy są jakieś szczególne cechy tego systmu, które różnią go z ubuntu. Wiem tyle żeby tu zamiast debów mam rpm, ale instalując gnome będzie się on podobnie konfigurować.??

4. Z 250 GB na (_linuxa_ → Linuksa) ORT wygospodarowałem 50 GB czy starczy to dla tego systmu.

5. Jak ze stabilniści i szybkością działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1) Fedora wykrywa większość kart Intel HD poprawnie - wydaje mi się, że tą także

Ad. 2) W większości konfiguracji sprzętowych powinno to działać - największe problemy będzie sprawiać karta graficzna czyli przełączanie pomiędzy NVidią i ATI. Reszta sprzętu powinna się autokonfigurować

Ad. 3) Fedora zawiera więcej nowszych technologii, PackageKit, Plymouth itp. W codziennym użytkowaniu dystrybucje dla przeciętnego użytkownika wydają się podobne. Fedora nie zawiera managera sterowników własnościowych, ani żadnych paczek licencyjnie wątpliwych. Istnieje jednak jedno repozytorium zawierające zarówno sterowniki, kodeki jak i inne paczki - nazywa się RPMFusion.

Ad. 4) Spokojnie wystarczy na system ze sporym nadmiarem. Moja partycja systemowa ma 15 GB, a /home 30 GB - resztę trzymam na innych niezwiązanych z systemem partycjach. Nigdy nie odczułem braku miejsca.

Ad. 5) Fedora 10 u mnie sprawuje się świetnie - niesamowicie stabilna i dość szybka. Problemy ze stabilnością mogą powodować wątpliwej jakości sprzęt jak i sterowniki do sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

6. Po instalacji na dysku USB po ponownym uruchomieniu mam Error 17. Generalnie problem ten występuje tylko przy USB. Przy eSATA problemu nie ma.

Ubntu, Madnriva xtreme potrafią otwierać system z usb. Fedora i openSUSE mają z tym problem Error 17. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego to tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...