Skocz do zawartości

Rhel 5.3 - Dom0_max_vcpus - Problem


old

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczenie

 

Mam taki oto problem - zrobiłem upgrade do wersji 5.3 i panikuje mi kernel 2.6.18-128.el5xen w sytuacji gdy ustawię parametr w konf. gruba dom0_max_vcpus. Niestety nie widze co się dzieje bo to zdalna maszyna. dom0_mem działa ok. Płyta to Intel s5000vsa 2xXeon e5410 i 16GB ram. Ktoś ma takową płytę? Ustawienie w xend-config.sxp dom0-cpus 1 ustawiam jeden procek ale reszta w xm vcpu-list dla dom0 jest z flagą paused. Na poprzednim jądrze wsio było ok.

 

pozdr.

 

old

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

Musisz podać bardziej szczegółowe informacje. Zwłaszcza określić moment, w którym maszyna panikuje (z jakim komunikatem). Może się to wiązać z jakimś niskopoziomowym problemem - wtedy trzeba będzie się kontaktować z supportem i wysłać im zrzut pamięci/stosu wywołań itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

Przy odpowiednio zaawansowanym problemie do messages nic nie poleci. Spróbuj zaobserwować naocznie, co się dzieje. Najlepiej obserwuj konsolę - bardzo możliwe, że jakiś komunikat zostaje wypluty choćby na standartowe wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta... wzrok to jeszcze mam w miarę ale na odległość 300km to już lekko niedowidze ;) - to system zdalnie administrowany - na razie zostawiłem bez parametru - przy okazji pobytu nie omieszkam zerknąć

 

old

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT

No tak... przy takiej odległości nawet krzywizna plantety utrudnia normalnemu człowiekowi "rzut okiem" (chyba, że ktoś po paraboli potrafi).

 

http://magazine.redhat.com/2007/08/15/a-qu...-dump-analysis/

Krótki wstęp do robienia/testowania/analizowania zrzutów w RHEL.

 

http://kbase.redhat.com/faq/docs/DOC-6039

Po krótce jak to zrobić w RHEL5.

 

BTW. Jak tym zdalnie administrujesz? Mam na myśli, jakie masz możliwości operawania na tym sprzęcie/systemie (konsola graficzna, szeregowa itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...