Skocz do zawartości

Pytanie Laika


Esekiell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

mam nastepujace pytanie - dotychczas mialem w domku siec na 2 komputerki, ale troszke sie rozrasta to wszystko i potrzebuje teraz zrobic siec na 4 kompy. kazdy komp ma karte sieciowa z wyjsciem RJ-45. chodzi dokladnie o podlaczenie wszystkich kompow do netu (neostrada+). czego uzyc? hub, switch czy ruter? jaki model polecacie? pozdrawiam wszystkich i czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie urzywam neostrady ale o ile mi wiadomo to chyba do rozdzielenia potrzebny jest jakiś modemo-router czy coś takiego. A co do producenta to osobiście całą sieć (acces point i switch) mam firmy D-Link, i jka na razie nie narzekam. ale to tylko moje zdanie.

 

D-Link DSL-500 to jest modemo-router D-Linka ale poszukaj coś o nim (jak chcesz) bo ja tylko wiem że to modemo-router, nic dokładniej Ci nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zrobic to na 2 sposoby:

 

1.

kupujesz hub/switch - cena rozna od okolo 80zl (za 120zl znajdziesz bez problemow) podlaczasz do niego wszystkie komputery

neostrade podlaczasz do komputerka i robisz z niego routerek (komputer musi byc wlaczony jak chcesz miec polaczneie z netem, ale na komputerku bez problemu mozesz pracowac.

 

2. kupujesz router (taki do ktorego mozesz podlaczycz neostrade) koszt hmm cos okolo 250zl - moza znajdziesz tanies, te routery maja wyjscie na ADSL (tu podlaczsz neostrade) i rj (od 4 do 8) tu podlaczsz komputery. Router mozesz konfigurowac przez telnet jak i przez www. bardzo proste i nie potrzeba dodatkowego komputera, (do tych modemow nie potrzebujesz modemu, ktory daje Ci tpsa, aha w telekomunikacji maja oprocz modemow rowniez routery przystosowane do neo+ - popytaj ich o ceny)

te routery czesto maja funkcje DHCP, dzielenie lacza, forwarding portow etc. bajery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
podlaczasz do komputerka i robisz z niego routerek (komputer musi byc wlaczony jak chcesz miec polaczneie z netem, ale na komputerku bez problemu mozesz pracowac.

albo można kupić jakiś stary komputerek za grosze, może być bez hdd, dobrze żeby miało usb i floppa, i posadzić na nim freesco albo coyote lub monowall na bsd (ok 4 MB wiec z cdromu) i sobie w kącie cicho chodzi :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...