Skocz do zawartości

Fedora 10 Raid0 Ich9 Multi-boot


grzpom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy jest szansa, by Fedorkę zainstalować na ww. konfiguracji dysków? Zależy mi na multi-boot z Windowsami. Zdziwiłem się, gdy Anaconda chciała mi "naprawić" oba osobno widziane dyski przez wyczyszczenie ich. Nie jestem guru w (_linuxie_ → Linuksie) ORT, ale czyż dmraid nie powinien był wykryć sobie macierzy? Googlałem sporo, ale zdania użytkowników są podzielone.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy jest szansa, by Fedorkę zainstalować na ww. konfiguracji dysków? Zależy mi na multi-boot z Windowsami. Zdziwiłem się, gdy Anaconda chciała mi "naprawić" oba osobno widziane dyski przez wyczyszczenie ich. Nie jestem guru w (_linuxie_ → Linuksie) ORT, ale czyż dmraid nie powinien był wykryć sobie macierzy? Googlałem sporo, ale zdania użytkowników są podzielone.

 

Pozdrawiam

 

Dokładniej opisz co chcesz zrobić, z Twojej wypowiedzi nic dokładnie nie wynika. Dmraid zarządza macierzą niezależnie od tego co masz w biosie, tam najlepiej ją wyłącz. Funkcja raid w biosie to funkcja do Windowsa jedynie i innego sterownika raid (taki który korzysta z tak zbudowanych macierzy)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyłączać RAID w BIOSie, gdyż korzystam z niego w Windowsie. Na macierzy są już 2 partycje NTFS z WinXP i Vistą, chcę zainstalować Fedorę lub inną dystrybucję na kolejnej partycji na tej macierzy. Zakup kolejnego dysku albo rezygnacja z działającej macierzy raczej nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...