Skocz do zawartości

Samba Server


ptaq_20

Rekomendowane odpowiedzi

:?: Problem.... Chce zrobic dwie domeny na Sambie do których bedzie mozna sie logowac ale mam jeden server - w kazdej inne udzialy i inni userzy ;] czy ktos mi moze pozmoc? ewentualnie czy ktos ma pomysl jak zrobic aby z danego IP 192.168.0.1 mozna bylo sie logowac do domeny na Sambe tylko userem Admin a z pozostalych IP 192.168.0.2-192.168.0.11 aby nie bylo mozliwosci zalogowania sie ma usera Admin tylko np na GOSC i udzialy tak skonfigurowane aby na GOSCIU np. muza byla tylko do odczytu a na 192.168.0.1 an Adminie muza RW ;] badzo mi jest to niezbedne i nie wiem jak mam to zrobic!pomocy !!! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na necie jest dostepna cala skiazka w pdf na temat samby (chyba ma ponad 300 stron) poszukaj a znajdziesz rozwiazanie,

 

możesz stworzyc userka admin i userka gosc i ustawic im hasla a nastepnie stworzyc udzialy muza1 i muza2 i do muzy1 zezwolic na dostep adminowi a do muzy2 reszcie. (muza1 ustawiona z prawami zapisu), problem IP mozesz sprubowac rozwiazac dyrektywa host allow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam dostep wszystkim

( ustawienia na SHARE ) a poxniej ograniczał poprzez uprawnienia plików w ext3

zaoszczedzisz czs i nerwy a i tak zobaczysz że będziesz to jeszcze wiele razy zmieniał

 

P.S. mam ciec a w w niej 60 stacji ( różnych : xp linux win 98 itp itd )

 

2x server fedora core 2 kernel ( obecnie 2.6.8 ) i od dokładnie 4 miesiecy i ( jeden restart po związany z updatem kernela ) wszysko działa super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?: Problem.... Chce zrobic dwie domeny na Sambie do których bedzie mozna sie logowac ale mam jeden server - w kazdej inne udzialy i inni userzy ;] czy ktos mi moze pozmoc? ewentualnie czy ktos ma pomysl jak zrobic aby z danego IP 192.168.0.1 mozna bylo sie logowac do domeny na Sambe tylko userem Admin a z pozostalych IP 192.168.0.2-192.168.0.11 aby nie bylo mozliwosci zalogowania sie ma usera Admin tylko np na GOSC i udzialy tak skonfigurowane aby na GOSCIU np. muza byla tylko do odczytu a na 192.168.0.1 an Adminie muza RW ;] badzo mi jest to niezbedne i nie wiem jak mam to zrobic!pomocy !!! ;]

Jest cos takiego jak netbios aliases

w sekcji

[global]

netbios aliases = drugi_komp

 

mozesz ustawic alias ze bedzie widoczne na jednym fizycznym serwerze 2 różne

i potem przypisujesz osobny plik z udziałami wydaje mi sie, że

[global]

config file = /usr/local/samba/lib/smb.conf.%m

Ale demonizuje troche bo pisze z pamięci

najlepiej jak wkoczysz na samba.org lub sciągniesz sobie pdf'a Using Samba jest w j.polskim zajmuje cos 3 Mb

Tam było to ładnie opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...