Skocz do zawartości

Sniffowanie Po Wifi


Arabski

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się stało, że wpadł mi w łapy taki śmieszny kluczyk:

 

webq.th.jpg

 

i małpa działa w F10! Cóż innego mógłbym zrobić, jak nie odpalić jakiegoś sniffera?

 

I teraz pytanie: sniffujecie? Ile się da wyniuchać? Na ile sieć jest bezpieczna bez WPA/WEP? Czy da się łowić komunikację po "normalnych" protokołach w trybie rfmon? Bo z tego co do tej pory złowiłem, to tylko ARP, UDP jakieś broadcasty, beacony i tyle... Czy nie będąc podłączonym do sieci (ograniczenie przez filtrowanie MAC) dalej da się przechwycić jakąś komunikację (HTTP, GG itd...)?

 

Pytam w kontekście zabezpiecznia mojej "przybudówki" WiFi, ponieważ przybył mi komputer z Windą (nie mój) i mam dołożony AP do LANu. Ten kluczyk był dodany do routera/AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć bez WPA nie jest w ogóle bezpieczna, przy odpowiedniej ilości przechwyconych pakietów WEPa można złamać w kilka minut.

 

Powiedziałbym więcej, WEP można traktować jak brak zabezpieczeń. Hmm, co do reszty, to można wyniuchać wszystko przy odpowiednich umiejętnościach,

 

Filtracja po mac`ach to żart jakiś, coś jak napis "zapraszamy, tu nikt nie potrafił skonfigurować innych zabezpieczeń". Co prawda niektóre sieci mają pppoe i szyfrowanie ale to już bardziej umiejętni (jak ktoś konfigurował kiedyś to wie o co chodzi) .

 

Radio to radio tak więc słuchasz wszystko jak jesteś na linii nadawania / odbioru. Fale nie wybierają sobie inteligentnie do kogo mają trafić :). Z tego też powodu wolę wszystko tunelować grzecznie do domku przez ssh, i to nie jest paranoja ani przesada, ale dla niektórych nie ma znaczenia kto wysyła maile z ich skrzynki.

 

Co do konfiguracji własnego AP to WPA-PSK , albo lepiej WPA2 i można spokojnie w miarę spać :.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...