Skocz do zawartości

Fedora 9 - Kasowanie


sebmasta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

/boot - 100mb

swap - 1gb

/home - 3gb

/ - jakies 9.8gb

Niezupełnie. Swap zalecane 2x RAM. Jeśli masz(tak jak ja)512 Mb to OK.

na / 10Gb trochę mało. 15 Gb to mini. Chociażby dla tego, że /tmp i obrazy CD i DVD w tym kat. U mnie F11 zajmuje już 13 Gb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to instaluj na tym wolnym ;) ja mam akuratnie 15gb na /, oprogramowania mam na jakies 7gb (masal rzeczy). typowo to Ci jakies 5gb zajmie moze. polecam najpierw zrobic backup, a nie liczyc na szczescie, ze sie uda - szczegolnie jesli dopiero zaczynasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale kolega nie powiedzial, ze nie zamierza uzywac windowsa w ogole, chcial sie nauczyc jakichs podstaw. jeszcze tylko mu trzeba, zeby sobie skasowal caly dysk przypadkiem przez moment nieuwagi. niech chociaz kopie zapasowa zrobi przed zmiana rozmiaru. swap wystarczy 1xram ;) , ja mam nawet mniej niz 1/2 RAM i tak stoi nieuzywany - no moze za wyjatkiem kiedy jakas aplikacja dostanie wycieku pamieci (np czesto amule tak ma).

 

@ViQiX: omg cos Ty poinstalowal?:) wszystkie mozliwe aplikacje, manadzery, odtwarzarze dokumentacje, src, src-rpmy ? :D :D ide o zaklad ze polowy nie uzywasz ;)

Edytowane przez fafig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ViQiX: omg cos Ty poinstalowal?:) wszystkie mozliwe aplikacje, manadzery, odtwarzarze dokumentacje, src, src-rpmy ? :D :D ide o zaklad ze polowy nie uzywasz ;)

Mam kilku użytkowników. Większość aplikacji używam. Więcej ludzi, większe wymagania. To przewaga Linuxa nad Windą. Każdy używa co mu wygodniej. Instalacja czego kolwiek ogranicza się do prostej komędy, więc nie marudze. Gdybym miał szukać jak w Windzie, to bym odpuścił a TU:

Chcecie to macie.

 

P.S. Ja Srodowisko Devel.

reszta przede wszystkim obróbka grafiki 3D itp. Już 5-ciu Users.

 

Niby Winde wolą :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa :) no to inna bajka, myslalem ze sam tego uzywasz :). na serwer centos sie dobrze nada (wybrandowany RHEL) :), jesli szukasz bezwzglednej stabilnosci. maly offtop sie zrobil, moze nas nie wyrzuca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. ;)

Dzięki za pomoc, przy instalacji zastosuję się do Waszych podpowiedzi.

Jutro spróbuję zrobić rzeczony backup, oraz podzielić dysk na partycję, wtedy już będę mógł startować z instalacją f11, prawda?

Tymaczasem ten temat można już chyba zamknąć, bo problem został rozwiązany. Jeszcze raz dzięki.

Do zobaczenia jutro,

pozdrawiam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...