Skocz do zawartości

Fedora 11 I Sata Raid0


jr91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z instalacja fedory 11 na dwoch raptorach spietych w RAID0. Zarowno DVD jak i live CD nie dziala. DVD przy wyszukiwaniu dysku wychodzi z anakondy i pozostaje tylko reset (kill signals sent :-) ) Mam na dysku XP i chcialem doinstalowac fedore. Nie powinno w sumie miec to wielkiego znaczenia.

 

Doadam tylko, ze RAID jest obslugiwany sprzetowo z plyty GIGABYTE X48T-DQ6 (Intelowski southbridge).

 

Jakies pomysly?

 

Dzieki za pomoc,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales czy kontroler jest obslugiwany i jakich modulow potrzebuje ? tutaj jest cos opisane, obejrzyj sobie. chyba wiesz jaki jest minus takich kontrolerow wbudowanych?:> jak Ci plyta padnie, musisz druga taka sama kupowac :) to nie jest kontroler raid za pare tysiecy ktory wytrzyma pare lat - to jest zwykla masowka wychwalana pod niebiosa:) windowsa raczej na tym nie zainstalujesz jak bedziesz chcial zrobic raid na linuksie (przynajmniej nie znam takiego przypadku). jedyne doswiadczenie jakie mam z macierzami to ustawianie ich pod wirtualizacja, a nie na real hardware.

 

EDIT:

a jednak jest softwarowy raid dla windowsa :). nie zagwarantuje Ci ze to zadziala. jesli juz chcesz windowsa na tym stawiac, to raczej najpierw go zainstaluj, a potem linuksa. poszukaj w necie moze ktos takie eksperymenty robil, ale to juz jest hardcore :). taka uwaga - jak sie za to zabierzesz to zrob kopie zapasowa. jakby co to ja nie ponosze odpowiedzialnosci za ewentualny armageddon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...