Skocz do zawartości

Dostęp Do Mysql..


piotrino

Rekomendowane odpowiedzi

ech czy ty czytasz posty czasami?

 

z dokumentacji na stronie mysql:

 

During RPM installation, a user named mysql and a group named mysql are created on the system. This is done using the useradd, groupadd, and usermod  commands. Those commands require appropriate administrative privileges, which is ensured for locally managed users and groups (as listed in the /etc/passwd and /etc/group files) by the RPM installation process being run by root.

 

innymi slowy baza nie dziala w srodowisku chrootowanym (spod roota) tylko jako uzytkownik mysql. wiec wez sie w koncu na niego przegloguj a nie kombinuj na roocie...

 

 

doc

Ok posty czytam, co do przeglogowania wezmę się za to jutro....(mam dosyc na dziś) , co do linku to on nie działa :( ALe mimo wszystko dzięki za pomoc.Do jutra(mam nadzieję że jutro się z tym uporam)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

poprawiony. bylo tylko jedno http:// za duzo wiec wystarczylo usunac...

Sorki, mój błąd nie zauważyłem podwójnego http:// (widocznie nocka zle działa na mnie):) , co do tego linku przejrzałem go, i jest tam artykuł jak należy postępować po instaacji mysql-ale mimo że próbowałem zastosować się międzyiinymi komend tam opisywanych to dalej nie mogę nic utworzyc, zmienić uprawnień bo sam nie mam uprawnień zeby coś zmienic, k omunikat mam cały czas ten sam....Jeszcze go przeczytam jeszcze raz może coś przeoczylem....ale wątpie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszcze go przeczytam jeszcze raz może coś przeoczylem....

 

A jednak znalazłem rozwiazanie z zastosowaniem tego:

 mysqld_safe --skip-grant-tables &

,odinstalowłałem wszystko co związane z mysql,na nowo zainstalowałem i zmieniłem hasło roota dodałem nowe, jescze raz dzięki wszystkim za pomoc w rozwiąznaiu tego problemu, mało brakowało zebym to w diabły rzucił ;). TEraz bez problemuy mogę się dostać do bazy danych ze wszystkimi uprawnieniami :) :) cóż żeby coś zdziałać to niestety trzeba poświęcić na to więcej czasu....Przy okazji mam następne pytanie, jeśli to nie tyczy się tego tematu, to założe nowy?, mianowicię w jaki sposób mogę się połaczyć zdalnie z windowsa z bazą danych mysql na fedorze????Gdzies znalazłem rozwiązanie tego szukając rozwiązania "z brakiem uprawnień", poszukam jeszcze raz, ale nie szkodzi się spytać :) . Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...