Skocz do zawartości

Samodzielna Kompilacja Compiz'a


kenczan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! To mój pierwszy post tutaj i pierwszy problem z jakim przychodzi mi się zmierzyć podczas mojej niedługiej przygody z fedorą 11 (KDE 4.2.4) (po przesiadce z openSuSE 11.0 KDE 4.1.3). Mianowicie, po wielu nieudanych próbach instalacji compiz'a z paczek chciałbym spróbować swoich sił przy samodzielnej jego kompilacji jednak nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Korzystam z tego ---> http://wiki.compiz-fusion.org/Installation i już na samym początku jest problem ponieważ dużej części pakietów wymaganych do rozwiązania zależności nie ma w repozytoriach z jakich korzystam:

 

-PlayOnLinux Official repo

-Fedora 11 x86_64

-RPM Fusion for Fedora 11 - Free - Updates

-RPM Fusion for Fedora 11 - Nonfree - Updates

-RPM Fusion for Fedora 11 - Free

-Adobe Systems Incorporated

-RPM Fusion for Fedora 11 - Nonfree

-Fedora 11 - x86_64 - Updates

 

[root@toshiba-marcin kenczan]# yum list build-essential libxcomposite-dev libpng12-dev libsm-dev libxrandr-dev libxdamage-dev libxinerama-dev libstartup-notification0-dev libgconf2-dev libgl1-mesa-dev libglu1-mesa-dev libmetacity-dev librsvg2-dev libdbus-1-dev libdbus-glib-1-dev libgnome-desktop-dev libgnome-window-settings-dev gitweb curl autoconf automake automake1.9 libtool intltool libxslt1-dev xsltproc libwnck-dev python-dev python-pyrex
Wczytane wtyczki: refresh-packagekit
Zainstalowane pakiety
autoconf.noarch                                                           2.63-2.fc11                                                               installed
automake.noarch                                                           1.11-2.fc11                                                               installed
curl.x86_64                                                               7.19.4-9.fc11                                                             installed
intltool.noarch                                                           0.40.6-1.fc11                                                             installed
libtool.x86_64                                                            2.2.6-11.fc11                                                             installed
Dostępne pakiety
gitweb.noarch                                                             1.6.2.5-1.fc11                                                            updates

 

Ktoś może dać mi jakąś wskazówkę ? Może wszystko jest ok, a jeżeli tak to co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech...dlaczego szukasz build-essential w fedorze - przeciez go tu nie ma bo to pakiet z ubuntu. i po co kombinujesz jak masz gotowe paczki w repozytorium. jeszcze piszesz ze krotko uzywasz.... tutaj patrzyles? jest caly poradnik. a poza tym jak robisz ./configure to samo wypluwa bledy jak nie znajdzie paczek. chocbys nawet nie mial wypisanych wymagan dot pakietow (czytales readme? ) to i tak da sie to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zainstalować z gotowych paczek z zasugerowanego przez Ciebie wątku, jeżeli pójdzie nie będę się na siłę kompilował ze żródeł. Poradnik widziałem i prześledziłem - jest naprawdę bardzo dobry.

 

EDIT:// Wreszcie zadziałało, wielkie dzięki kolego ! Już myślałem, że na tej dystrybucji z moją grafą to po prostu nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...