Skocz do zawartości

Problem Z Połączeniem Sieciowym. / Stawianie Serwera Poczty Email Od Podtsaw.


user_1990

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

1. Mam serwer dhcpd na karcie eth0. Karta jest połączona ze switchem , a switch rozdaje neta na 15 innych kopów tyle że z Windowsem Xp. I problem polega na tym że mam jeszcze jeden koputer z fedorą i akurat na tym kompie nie mam internetu. Jak włącze na nim dysk z Windowsem to dhcpd (_odrazu_ → od razu) ORT nadaje adres , jeśli przełączę na (_linuxa_ → Linuksa) ORT to w ogóle nie wykrywa połączenia sieciowego , pisze ze kabel sieciowy nie odłączony. Kombinowałem już na różne sposoby ale nic nie pomaga.. Dla tego teraz prosze was o pomoc. Powiedzcie jak temu zaradzić.

 

2. I jeszcze jedno, chciał bym żeby dhcpd działało również statycznie a nie tylko dynamicznie. Można to jakoś zaznaczyć w konfiguracji ??

 

3. Mam za zadanie zrobić serwer pocztowy. NIgdy tego nie robiłem i nie wiem jak się za to zabrać. Możecie mi podać jakieś linki które będą pomocne ?

Jak się za to zabrać? Do głównego serwera mam dostęp tylko przez program putyy więc konfiguracja będzie za pomocą konsoli. Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super by było, to kiedy można się spodziewać tego tutoriala ?

 

Do głównego serwera mam dostęp tylko przez putyy. I chcę na nim ustawić żeby dhcp działało nie tylko dynamicznie , ale też statycznie.

 

Na serwerze network manager jest wyłączony. Na kompie na którym mam fedorę próbowałem połączyć się z internetem na różne sposoby jednak nic z tego.

W chwili obecnej mam włączony network manager i ikonka w prawym górnym rogu pokazuje brak połączenia sieciowego. Co mam zrobić ??

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zaczac tu lub tu :). no to co za problem z NM. serwis zawsze mozna wylaczyc i pozostaac na zwyklym network, wyedytowac pliki w /etc/sysconfig/network-scripts i po klopocie. co do dhcp to tutaj. proponuje tez nie liczyc na innych tutoriale bo moga miec lepsze zajecia na glowie niz klepanie tekstu, wiekszosc rzeczy takich typowych mozna znalezc w google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...