Skocz do zawartości

Kompilacja Jsp W Tomcat


kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pomóżcie proszę. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy Tomcat kompiluje od nowa JSP po restarcie czy nie. Wiem, że sprawdza on na bieżąco czy się coś zmieniło w JSP'ekach i jeśli tak to kompiluje a jeśli nie to nie, ale zależy mi na informacji czy kompiliuje podczas restartu. Jeśli nie to jak go do tego przymusić.

Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc, bo strasznie mi na tym zależy.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila, tomcat nie kompiluje, tomcat odpala aplikacje (deploy). kompilujesz przeciez kompilatorem javy, tworzy Ci archiwum war, ktore nastepnie umieszczasz w folderze z webapps tomcata, a on to sobie sam rozpakowuje. wystarczy tylko usunac aplikacje z folderu i przekopiowac nowa wersje. mozna zwykly skrypt w bashu napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila, tomcat nie kompiluje, tomcat odpala aplikacje (deploy). kompilujesz przeciez kompilatorem javy, tworzy Ci archiwum war, ktore nastepnie umieszczasz w folderze z webapps tomcata, a on to sobie sam rozpakowuje. wystarczy tylko usunac aplikacje z folderu i przekopiowac nowa wersje. mozna zwykly skrypt w bashu napisac.

 

Kompiluje pliki jsp przecież, pliki klas sie mu dostracza skompilowane.

 

Czy się da, nie wiem, można napisać skrypt który by zmieniał daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że jsp kompilują przy pierwszym uruchomieniu i po zmianie daty to jest wiadome i oczywiste. Skrypt zmieniający datę jest jakąś opcją, ale zanim pochwalę się komuś tym rozwiązaniem chciałbym mieć pewność, czy nie da się tego zrobić jakoś konfiguracyjnie w samym Tomcacie. Naprawdę nikt tego nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dopisz do skryptu tomcata w /etc/init.d/ w podsekcji restart) case'a, zeby kasowal wszystko co jest katalogiem w webapps, tym samym przy starcie automatycznie rozpakuje war, skompiluje serwlety i uruchomi aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nikt nie słyszał o tym, aby można było jak Bozia przykazała zrobić to konfiguracyjnie w Tomcacie. Szkoda. Fafig, Twój pomysł jest bardzo dobry i (_napewno_ → na pewno) ORT skuteczny. Może nie jest to rozwiązanie o jakim marzyłem, ale jak do tej pory najlepsze jakie padło. WIelkie Ci za to dzięki !!! No chyba, że jeszcze ktoś wpadnie na coś ciekawszego....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. z tego co sie orientuje to tomcat ma wbudowany interfejs WWW managera do zarzadzania aplikacjami. sproboj tam poszukac, na pewno powinna być tam opcja odpowiedzialna za to, co chcesz zrobic. zdaje sie ze to byl pakiet tomcat5-webapps i tomcat5-admin-webapps. nie wiem jak jest dla tomcat6. mozliwe ze tak samo, albo jest to wciagniete do jednej paczki rpm. tak czy inaczej manager jest dostepny pod

http://localhost:8080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gdybym chciał to robić z palca to bez najmniejszego problemu można to zrobić z Probe'a. Tam jest opcja, którą można kompilować do bólu. Tylko ja nie chcę tego robić sam, tylko chcę to zrobić skryptem. Czy ktoś wie jak skryptem zrobić to samo co robi Probe (mówię cały czas o kompilacji jsp). A potrzebne jest mi to dlatego, że mam skopaną aplikację, która się krzaczy jak nie ma codobowego restartu i kiedy nie przekompiluję raz na dobę stron jsp. Jak aplikacja zostanie poprawiona to nie będzie już konieczne takie partyzanckie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...