Skocz do zawartości

Rhct - Nauka


mozart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zastanawiam się poważnie nad robieniem certyfikatu RHCT. Nie stać mnie jednak żeby dać 5k na szkolenie więc będę się uczyć samodzielnie.

I teraz moje pytanie - z jakich materiałów najlepiej korzystać żeby się dobrze przygotować? Czego Wy używaliście? Co polecacie? I gdzie to można zdobyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zastanawiam się poważnie nad robieniem certyfikatu RHCT. Nie stać mnie jednak żeby dać 5k na szkolenie więc będę się uczyć samodzielnie.

I teraz moje pytanie - z jakich materiałów najlepiej korzystać żeby się dobrze przygotować? Czego Wy używaliście? Co polecacie? I gdzie to można zdobyć?

Tutaj masz prepguida: https://www.redhat.com/certification/rhct/prep_guide/

Przede wszystkim praktyczne podejście do systemu. Pobaw się systemem. Poćwicz to co jest wymienione w prepguidzie, używając dowolnych materiałów. Polecam 'man' :)'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem w trakcie szkolenia RH131 (to ubozsza o egzamin wersja 133) i zastanawiam sie czy jest sens robic certyfikat RHCT. W sumie certyfikat mowi tylko, ze zna sie linuksa na poziomie uzytkownika, ktory wie co w trawie piszczy. Czy nie lepiej jesli juz chce miec sie certyfikat, isc juz w RHCE? Drozej ale ten przynajmniej cos znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem w trakcie szkolenia RH131 (to ubozsza o egzamin wersja 133) i zastanawiam sie czy jest sens robic certyfikat RHCT. W sumie certyfikat mowi tylko, ze zna sie linuksa na poziomie uzytkownika, ktory wie co w trawie piszczy. Czy nie lepiej jesli juz chce miec sie certyfikat, isc juz w RHCE? Drozej ale ten przynajmniej cos znaczy.

 

Moim zdaniem, jak firma Cię wysyła, to idź na RHCT. W razie nie zdania, a jeżeli twój sonsor daje ci możliwość retake, to lepiej iść na RHCE niż drugi raz podchodzić do RHCT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze to nie ma :)

Firma wyslala mnie na 131 bez egzaminu i za egzamin nie zaplaci. Natomiast w lutym/marcu wysle mnie na 253 ale znow nie zaplaci za egzamin. Dlatego zdecydowalem sie zdawac RHCE, zeby 2 razy nie placic. Mam tez nadzieje, ze do tego czasu wyjdzie RHEL 6 i przedluzy mi to waznosc ewentualnego certyfikatu.

 

Aha, dla osoby zakladajacej temat - materialow Redhat poza tym co jest na stronie nie sa sie legalnie zdobyc, wiec nie jest latwo przygotowac sie dokladnie w takiej nomenklaturze jak jest na szkoleniu i egzaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...