Skocz do zawartości

F11 + Xp On Raid0


mm2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Posiadam płytę główną Gigabyte EP45-UD3R ze kontrolerem RAID. W biosie zrobiłem raida 0, następnie zainstalowałem XP a na końcu fedore.

Na utworzonej macierzy zrobiłem 3 partycje: pierwsza na /boot, druga lvm w której jest swap, / oraz /home, i trzecia na XP.

Problem polega na tym że podczas uruchamiania XP pojawia się komunikat o braku NTLDR.

 

device.map

# this device map was generated by anaconda
(hd0)     /dev/mapper/isw_cacbfdgii_Volume0

 

menu.lst

#boot=/dev/isw_cacbfdgii_Volume0
default=1
timeout=5
splashimage=(hd0,0)/grub/splash.xpm.gz
hiddenmenu
title Fedora (2.6.30.8-64.fc11.x86_64)
       root (hd0,0)
       kernel /vmlinuz-2.6.30.8-64.fc11.x86_64 ro root=/dev/mapper/vg_fedora-lv_root rhgb quiet
       initrd /initrd-2.6.30.8-64.fc11.x86_64.img
title Windows XP Professional x64
       rootnoverify (hd0,2)
       chainloader +1

 

Szukałem już informacji co z tym zrobić, ale w większości rozwiązanie sprowadza się do zmapowania dysków w sekcji XP w sytuacji gdy w systemie jest kilka dysków.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta ta posiada software raid i pewnie zainstalowałeś windę na raidzie ze sterownika a (_linuxa_ → Linuksa) ORT na raidze linuxowym, albo tego typu kombinacja w każdym bądź razie to nie bangla

 

Przy software raid traktuj oba raidy jako oddzielne.

Poza tym raid0 stosuj tylko dla partycji/dysków systemowych, nigdy dla partycji/dysków z danymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem już informacji co z tym zrobić, ale w większości rozwiązanie sprowadza się do zmapowania dysków w sekcji XP w sytuacji gdy w systemie jest kilka dysków.

Nie tylko dyskow czasami potrzebne jest przemapowanie takze partycji...

Po utworzeniu partycji linuksowych zmienil sie numer partycji z winda, musisz przemapowac partycje przed ladowaniem Xp i wszystko powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...