Skocz do zawartości

[centos 5.4] Problem Z Xdmcp


kk88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum,

 

 

Mój głupi problem jest następujący konfigurowałem GDM przez gdmsetup, i niechcacy aktywowałem funkcję, by przed pojawieniem się ekranu logowania GDM pojawiał się ekran wyboru komputera z XDMCP. Problem w tym, ze mój system nie ma uaktywnionego XDMCP. I nie mogę się nigdzie zalogować. Rozwiązaniem (teoretycznym) jest zalogowanie się w trybie tekstowym na innym ekranie i wyłączenie okna wyboru komputera z z xdmcp lub uaktywnienie xdmcp na lokalnej maszynie. I tutaj zaczely sie schody. Nigdzie w google nie znalazlem jak wykonac taka czynnosc w trybie tekstowym. Nawet przejrzałem wszystkie cały /etc (pliki edytowane w tym roku, 2 stycznia). Czy jest ktos kto potrafiłby pomoc w przywróceniu poprzednich ustawień bym mógł się logować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj połączyć się z twoją maszyną poprzez ssh (z maszyny na której masz odpalone Xy):

ssh -Y server gdmsetup

to uruchomi ci na serverze gdmsetup i zrobi forward aplikacji do twoich Xów i graficznie sobie poprawisz co tam chcesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj połączyć się z twoją maszyną poprzez ssh (z maszyny na której masz odpalone Xy):

ssh -Y server gdmsetup

to uruchomi ci na serverze gdmsetup i zrobi forward aplikacji do twoich Xów i graficznie sobie poprawisz co tam chcesz.

 

Pozdrawiam

 

Może trochę namieszałem, bo mam tylko jedną maszynę z CentOSem (Desktop), ale mam komputer u Rodziców w sumie z winxp, przeszukam moją kolekcję livecd, czy coś się nada.

 

Edit:

Dzięki, problem rozwiązany. (Użyłem CentOS Live na pc z winxp) Aż wstyd przyznać, że po tylu latach z Linuksem takie wpadki się zdarzają. A i administracja ssh z przełącznikiem "-Y" też była mi obca..... :lammer:

 

Problem miał się tak. gdmsetup -> bezpieczeństwo -> Konfiguracja X Serwera -> Uruchomienie: "Program wybierający: XDMCP". Usługa XDMCP na moim kompie nie była aktywna więc unimożliwiało mi to dostęp do mojego komputera. Zmiana zdalna tego elementu na standardowe: "Ekran powitalny" naprawiła problem.

 

Moźe komuś się to przyda w przyszłości jakby zrobił podobny błąd.

 

P.S. Da się podobny efekt z tym ssh -Y, zarządzać komputerem przez komputer z Windowsem. Tz. Jestem na Windowsie i łącze się przez Windows z linuksem i uruchamiam gdmsetup czy dowolny konfigurator z sytem-confg-tools? Kiedyś słyszałem o jakimś porcie x'ów na Windows......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...