Skocz do zawartości

Smb I Cups


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że oprogramowanie w naszej firmie jest kompatybilne tylko z gigantem z Redmont musimy pracować na ich systemie. Ale ostatnimi czasy wiele nerwów straciłem na drukarkę udostępnioną w w/w systemie. Raz drukowała raz nie. W końcu postanowiłem podpiąć ją do jednego z serwerów opartych na Red Hat. Jest to kontroler domeny. Instalacja drukarki przebiegła bez większych problemów, ale już samo udostępnienie jej nastręczyło mi kłopotów. Ale w końcu się udało. Cały czas próbowałem kombinować w smb.conf udziałem [printers], a także udziałem tej drukarki. Jednak mimo tego, że była widoczna w sieci i mogłem ją zainstalować to już o drukowaniu z Visty nie było mowy. W sekcji [global] miałem takie wpisy:

 

printing = cups

printcap name = cups

 

W końcu udało mi się poprzez modyfikację pliku cupsd.conf. Po prostu dopisałem klasę adresów swojej sieci:

 

<Location />

# Allow shared printing...

Order allow,deny

Allow @LOCAL

Allow 192.168.1.*

 

i poszło ;]

 

Pytanie - do czego i czy w ogóle służy udział [printers] w smb.conf przy używaniu systemu druku CUPS?? Z tego co zauważyłem ten udział jest tam zbędny, gdyż po wykasowaniu go drukarka nadal drukuje, a użytkowników mających do niej dostęp mogę zdefiniować w CUPS.

Jaki system druku wykorzystuje [printers] w smb.conf, a także udziały poszczególnych drukarek tak aby można było w nim definiować np. dostępy użytkowników itd.

Będę wdzięczny za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano po przyjściu do pracy przeżyłem szok - drukarka znów nie drukuje :o

Jednak od czego mamy google i dokumentację samby.

W końcu udało mi się ją ustawić w smb.conf aby zaczęła znów drukować i teraz mam nadzieję ze wszystko będzie już ok. Poniżej moje ustawienia:

 

sekcja global:

        load printers = yes
        printcap name = cups
        printing = cups
        cups options = raw
        cups server = localhost

 

sekcja printers:

 

[printers]

        comment = Drukarki SMB %p
        path = /var/spool/samba
        browseable = no
        guest ok = yes
        writeable = no
        printable = yes
        public = yes
        printer admin = root @admin
        create mode = 644
        directory mode = 755
        force create mode = 644
        force directory mode = 755
        use client driver = yes

 

Poźniej postaram się dodać jeszcze sterowniki aby instalowała się automatycznie.

To chyba tyle w tym temacie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...