Skocz do zawartości

Zniknęły Ustawienia łądowania I Hasło Do Dysku :(


semy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od 2 dni taki mały problem z Fedorą. Podczas instalacji sterowników do NVIDIi coś mi się sypnęło i X'y nie wstały. Zacząłem szukać rozwiązania na forach i poradnikach i zrobiłem niby wzystkie kroki które były tam wymagane, ale dalej nic to nie dawało. W końcu w trybie tekstowym wyłączyłem sterowniki nvidii (nvidia-costam disable) i wstały X'y, ale... postanowiłem dalej z tym walczyć i zainstalować to jeszcze raz.. zmieniałem opcje w grub.conf jak był gdzie napisane i użyłem jakiejś magicznej komendy operującej na jądrze i po tym manewrze już nic nie wstało po restarcie... Nawet nie zaczął się ładować system po wybraniu go z listy w grub'ie...

 

Przechodząc dalej... Włączyłem starsze jądro i o dziwo wszystko się włączyło. Zatem wpadłem na pomysł odinstalowania najnowszego jądra i przeprowadzenia jeszcze raz aktualizacji. rpm ładnie odinstalował co chciałem i zrobił upgrade do najnowszego jądra.. tyle, że...

 

W starszym jądrze miałem ekran łądowania ten typowy z Fedory + przed nim ekran żądający hasło do całego dysku (bo zainstalowałem fedorę z szyfrowaniem dysków i swapa)... A po upgradzie w najnowszej wersji jądra już ani jednego z tych ekranów nie mam :(... Jak odpalę system ze starszym jądrem to wszysto jest good, ale jak odpale najnowsze to logowanie jest zepsute... Jakby ustawień konfiguracyjnych nie wczytywal. Dodam, że najnowsze jądro (pomimo iż ciągle bez sterownikół nvidii) po wpisaniu hasła w zwykłym tekstowymtrybie, i potem tekstowego zalogowania do systemu, normalnie odpala system graficzny...

 

Byłbym wdzięczny za pomocną dłoń :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...