Skocz do zawartości

Otwieranie Strony W Xamp


piotrino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , po bojach z reczną konfiguracją z apache z ssl dałem sobie na razie spokój.(ale powrócę do tego) Zainstalowałem XAMPA i go skonfigurowałem wszystko ładniee mi śmiga. Tu mam pytanie, jak wpisuję localhost to otwiera mi się "cały" XAMP a chciałbym zeby mi się uruchamiała moja strona internetowa które pliki mam w /var/html. Xamp mam w folderze /opt/lampp/. W jaki sposób muszę to zrobić, domyślam się że muszę przeniesć pliki .html mojej strony do folderu z xampem?POzdrawiam

 

P.S Po wpisaniu ip w przegladarce otwiera mi się XAMP wraz z zapytaniem o użytkownika i hasło (wpisuję i strona się otwiera)

Jak wpisuje www.fajka.arus.com to otwiera mi się (_odrazu_ → od razu) ORT strona moja strona internetowa ale nie ma komunikatu o user i haslo (chodzi mi o to żeby przy wywoływaniu tej strony wołało o hasło i usera). Jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Uwierzytelnianie oparte na plikach. Pewnie o to ci chodzi. Proponuję poczytać na Wiki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/.htaccess

http://pl.wikipedia.org/wiki/.htpasswd

Utworzony plik .htaccess umieszczasz w katalogu gdzie znajduje się index.html lub index.php.

Polecam także artykuł w Linux Magazine grudzień 2008 jeżeli masz dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzytelnianie oparte na plikach. Pewnie o to ci chodzi. Proponuję poczytać na Wiki:

Dzięki rozwiązanie już znalazłem wcześniej dzięki google, jakbym miał czekac na szybką odpowiedz to bym się nie doczekał!!!!

 

 

 

P.S Dzięki za pomoc, jeśli chodzi o uwierzytalnianie na plikach, to też się tym pobawię jak będę miał czas. Akurat htaccess nie brałem pod uwagę.....Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...