Skocz do zawartości

Kontrolery Usb W Laptopach


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek kupiłem sobie laptopa - acer aspire 7540G .

Krótko jednak cieszyłem się nowym urządzeniem ;

lapek posiada 4 porty USB ; 3 z lewej strony i 1 z prawej strony obudowy .

Popnieważ nie lubię gdy "grzybek" bluetooth miga cały czas światłem dlatego do tej pory na stacjonarnym blaszaku

stosowałem taką zasadę że bluetooth wsuwałem do USB tylko na czas gdy był potrzebny ,

a po chwili wysuwałem go . A teraz na laptopie okazało się że po kilku takich wsunięciach/wysunięciach bluetootha z USB wszystkie 3 porty USB z lewej strony przestały rozpoznawać sprzęt który się do nich wtyka .

port USB z prawej strony i czytnik kart pamięci działają bez problemu ,

Na infolinii acer-a powiedzieli mi że uległ uszkodzeniu kontroler usb i nowy sprzęt już trza oddać do naprawy .

Piszę tego posta by zasięgnąć oopinii innych yżytkowników różnych laptopów;

czy wszędzie w lapkach porty i kontrolery USB są takie wrażliwe , podatne na uszkodzenia ,

gdy zmioenia się urządzenia do nich podłączane ?

Proszę innych o opinię w tej sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, laptopów w swojej karierze już trochę miałem, obecnie używam HP i nigdy z takim problemem się nie spotkałem. Niestety to zdarzenie tylko mnie utwierdza w mojej opinii na temat laptopów firmy ACER, ale pewnie jestem przewrażliwiony :). Powodzenia z serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczność statyczna to dość upierdliwy problem. Musiałeś coś dotknąć przez przypadek. Z mojej strony mogę tylko powiedzieć, że zarówno moi znajomi jak i brat mieli tylko złe doświadczenia z "laptopami" firmy Acer. Jeżeli nie minęło 10 dni od zakupu to chyba jeszcze możesz oddać sprzęt (ale pewien nie jestem) i żądać zwrotu pieniędzy. Serwis acera to porażka zrobią wszystko by stwierdzić, że to była twoja wina i nie uznać ci gwarancji (z tego co wiem to ich serwis na Polskę znajduje się w Czechach).

 

Życzę powodzenia,

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ portów USB zupełnie jak u mamy w laptopie ale HP, jednakże potwierdzam nie zdarzyło się coś takiego opisanego powyżej przez DAREK WL.

Dziwna sprawa...

Jakbym chciał być złośliwy w stosunku do tej-firmy-na-M to bym powiedział, że wina "jedynego słusznego W" :P

Chyba, że jest tam Linux zainstalowany no to wina sprzętu na 100% :(

 

Powodzenia w walce z Acer'em, walcz mieczem i tarczą, wracaj z tarczą nie na tarczy :)

 

Pozdrawiam

 

Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie[słuszne] o acerze .

Chciałbym dodać jeszcze tyle że te porty USB które się poknociły były od razu na początku bardzo ścisłe , musiałem już na początku użyć dużej siły by wcisnąć grzybek bluetooth,pendriva czy tuner telewizyjny by je wcisnąć do tych 3 USB .

Czy w nowych laptopach innych producentów porty USB też są takie ścisłe , twarde jak w tym acerze na którego trafiłem :(

Proszę o dalsze opinie :P

I przy okazji taki offtop ; kilka dni temu sśiągnąłem obeaz iso najnowszego aLinux-a . Tylko że gdy to "live" uruchomiłem to wyłączył się monitor.

Czyli te distro źle wykryło mój sprzęt , po co to robią takie dziadostwo :(

Wczoraj ściągnąłem 64-bitowe ubuntu-ultimate-gamers-edition 2.6 .

Zainstalowałem stery nvidii metodą typową dla ubuntu czyli "z palca"

Nie zablokowałem tego okropstwa NOUVEAU bo nie doczytałem o tym na ubuntowym forum .

Skutek jest taki że ubuntu-ultimate źle startuje , wywala takie okienko

że module nvidia.ko not loaded [errno0] -coś w tym stylu .

i uruchamia sie w niskiej rozdzielczości .

Choćby na tym przykładzie widaćc dlaczego win7 dużo szybciej zdobywa popularność na rynku niż kilkadziesiąt dystrybucji linuksa ,

Ja mówię szczerze;gdy jestem na 7-mce zużywam dużo mniej nerwów na walkę z systemem i programami .

Przepraszam za taki offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu to Ubuntu...taki drugi "W" :P

Fedora jest opisana jak należy i jest git

Czy w nowych laptopach innych producentów porty USB też są takie ścisłe

Hmmm trudne pytanie...nie wchodzą luźno ale też chyba nie musiałem używać niewiadomo jakiej siły by cokolwiek wetknąć...o porównam to tak:

Gdybym chciał wetknąć pendrive do laptopa mamy, to muszę go jedną ręką przytrzymać bo tak to zacznę go przesuwać przy próbie wtyku :P

 

Choćby na tym przykładzie widaćc dlaczego win7 dużo szybciej zdobywa popularność na rynku niż kilkadziesiąt dystrybucji linuksa ,

Ja mówię szczerze;gdy jestem na 7-mce zużywam dużo mniej nerwów na walkę z systemem i programami .

Przepraszam za taki offtop

Tja W7 i sterowniki...ile to już się nasłuchałem "[tu mocniejsze słówka] zainstalowałem Windows 7 i mi nie działa [tu lista niedziałającego sprzętu z powodu braku sterowników]"

Zauważ, że Fedora po zainstalowaniu jedyne co "wymaga" to zainstalowania sterów nVidia jakiś konkretnych, chyba że ktoś lubi te nouveau to wtedy po instalacji jest ustawiony, dźwięk jest, grafika jest, programy są zainstalowane lub bezpośrednio na płycie bez szukania...żyć nie umierać :)

 

Odnośnie jeszcze bootowania Linuksa w laptopie

Kiedyś w Centrum Wolontariuszy próbowałem odpalić Fedorkę na laptopie, bo chciałem poprzekonywać prezesa chociaż do jednego-dwóch komputerów na Linuksie, ale też strzeliłem fail bo nie odpaliła się instalacja :( widocznie laptop też był jakiś fikuśny, jednakże nie pamiętam jakiej firmy, możliwe że Acer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...