Skocz do zawartości

Sprzęt Pod Mały Serwer I Szacowanie Jego Wydajności


Aquagen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam postawić mały (średnio-mały) serwer w mojej firmie i jest to moja pierwsza tak poważna konfiguracja

serwera (nie licząc konfiguracji serwerów w nierealnym środowisku, podczas zajęć na uczelni).

Cześć odpowiedzi znalazłem w wątku Serwer W Małej Firmie - Kilka Pytań, ale to nie wyczerpuje wszystkich moich pytań.

 

Potrzebuję postawić serwer, na którym miałby stać mój sklep inetrnetowy. Jako system wybrałem CentOS. Sklepik napisałem w Pythonie framework Django, bazą danych jest Postgresql. Django wdrażam jako mod_wsgi (chyba tak jest najlepiej) i będę potrzebował dodatkowy VirtualHost Apache do serwowania obrazków i innych multimediów (chyba tak będzie najwydajniej). Oprócz prowadzenia sklepu internetowego chciałbym zainstalować na tej samej maszynie serwer poczty i aplikację do kart lojalnościowych działającą jedynie pod Windowsem (u mnie XP, aplikacja ta nie jest bardzo zasobożerna).

 

1. Na początku nie spodziewam się jakiś znaczących obciążeń i chciałbym zacząć ze słabiutką maszyną (AMD Athlon II X2 250 BOX 3GHz + 4GB RAM). Czy znacie jakiś program, który pomógłby przetestować wydajność konfiguracji? Chciałbym przygotować przykładowe scenariusze poruszania się użytkownika po witrynie i móc przetestować ile setek czy tysięcy klientów może maszyna obsłużyć. Chciałbym jakoś zautomatyzować ten proces. Zaraz będę musiał kupić lepszy sprzęt, ale chciałbym się dowiedzieć jak dobry powinienem kupić. Czy jest sens ładować kasę w konfigurację 2 x Xeon 5680 + 24 GB RAM.

 

2. Ponieważ chcę za pomocą tej platformy sprzedawać, więc muszę dobrze zabezpieczyć ten serwer. W Google znalazłem parę artykułów traktujących o umacnianiu CentOSa (np. ten tutorial), ale ciągle dochodzą nowe metody i mam poczucie, że są one niepełne. Potrzebuję spójną listę środków jakie powinienem zastosować, co oprócz programu Bastille. Rozumiem, że jako firewall polecacie fpSence czy może coś innego. Pod Debianem używałem czegoś takiego jak RSBAC, czy pod CentOSem też jest coś takiego?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...