Skocz do zawartości

Fedora Jako Serwer Pxe Z Clonezillą


PstryPtak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od wielu miesięcy używam Clonezilli startowanej z USB do robienia kopiii (obrazów) dysków w moich laptopach. Norton Ghost i inne podobne wynalzki pod windę nigdy nie potrafiły zrobić takiego obrazu dysku w moich IBM-ach aby potem dało się go poprawnie zapisać na dysku. Zawsze były problemy z bootowaniem. Jedynie Clonezilla wymiata wszystko:)

 

Jednakże transfer w IBM T30 poprzez port USB jest tak tragiczny, że zwróciłem swoją uwagę na możliwość bootowania systemu z lokalizacji sieciowej. No i zamarzyło mi się, aby podpiąć dowolny z moich kompów do sieci, kliknąć na klawisz wyboru bootowania poprzez kartę LAN, i żeby wtedy wyświetlało się menu Clonezilli (tak jak to jest gdy bootuję z USB).

 

Moje pytanie jest takie:

Czy można uruchomić pod Fedora 12 (bo mam taki serwer w swojej domowej sieci) serwer PXE, tak aby sieciówki pobierały sobie z niego Clonezillę podczas bootowania?

 

Siedzę i siedzę w sieci ale nic mi się nie udaje zrobić z tego co wyczytuję tutaj:

Opis Clonezilli PXE i tutaj: Polski opis postawienia serwera

 

Czy jak podam swoje adresy ip i maski to znajdzie się dobra dusza i pomoże mi to zrealizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...