Skocz do zawartości

Konfiguracja Połaczenia Internetu Na Virtualnych Interfejsach..


piotrino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na fedorze mam skonfigurowany internet i bez problmeu z netem sie lacze. Mam takze skonfigurowanego virtualboxa z dwoma systemami. Na jednym systemie w virtualboksie mam ustawiony interfejs na BRIDGED ADAPTER (eth0). I tu na tym systemie mam bez problemu net. Dla celów testowych utworzylem na fedorze interfejs virtualny br0 z przykladowych adresem : 172.16.1.1 255 255 255 0 , a w virtualboxie ustawilem w konfiguracji sieci druga karte sieciowa na br0-BRIDGED ADAPTER.Po wlaczeniu systemu w virtualbox'e karta virtualna sieciowa br0 jest widoczna. SKonfigurowalem ja jako: 172.16.1.2 255.255.255.0. Pingi na server bez problemu ida...I tu moje pytanie, w jaki sposób moge skonfigurowac na fedorze polaczenie zebym mial internet w sieci 172.16.1.0/24. Wiem ze moge bez problemu skonfigurowac virtualboxa na dwie karty sieciowe jedna jako BRIDGE ADAPTER-eth0 i wtedy bez problemu mam neta, ale nie o to mi chodzi. W jaki najszybszy sposób moge skonfigurowac internet w sieci "virtualnej"....Jak sie domyslam musze pobawic sie w konfiguracje iptables na fedorze....? Prosilbym o krótkie streszczenie w rozwiazaniu mojego problemu (dla celów testowych)Pozdrawiam

 

P.S. Mam nadzieje ze w miare dobrze wyjasnilem o co mi chodzi.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...