Skocz do zawartości

Przekierowywanie Portów ....


piotrino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam na fedorze server httpd. Chciałbym zrobić przekierowanie na swoim routerze na jakiś post tcp zeby się łączyć z moją stroną wwww z innej sieci przykładowo wpisująć mój adres zewnętrzny i nr portu np: 1026. Ale tu mam problem przy zmianie portu w pliku httpd.conf

Listen 1026

na przykładowy port 1026 (wcześniej próbowałem na przykładowy port 4525) przy restarcie httpd pojawił się błąd :

(13)Permission denied: make_sock: could not bind to address [::]:4521
(13)Permission denied: make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:4521
no listening sockets available, shutting down

, a selinux dał raport i rozwiązanie tego problemu przez tą komendę, którą zastosowałaem ale bez powodzenia...

[root@fedora /]# semanage port -a -t PORT_TYPE -p tcp 4521
libsepol.context_from_record: type PORT_TYPE is not defined (No such file or directory).
libsepol.context_from_record: could not create context structure (Invalid argument).
libsepol.port_from_record: could not create port structure for range 4521:4521 (tcp) (Invalid argument).
libsepol.sepol_port_modify: could not load port range 4521 - 4521 (tcp) (Invalid argument).
libsemanage.dbase_policydb_modify: could not modify record value (Invalid argument).
libsemanage.semanage_base_merge_components: could not merge local modifications into policy (Invalid argument).
/usr/sbin/semanage: Could not commit semanage transaction

. W jaki sposób mogę rozwiązać ten problem przypisując inny port niż domyślny 80.....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmieniał nasłuchu aplikacji na standardowym porcie tylko ustawil na routerze dostepowym przekierowanie portu.

Łącząc sie ze świata na twoj router_ip_public:1026 przekieruje cie na ip_lokalny:80

 

 

Ok rozumiem, ale czy nie muszę podawać w configu httpd.conf portu 1026 ???, tylko od razu zrobić przekierowanie na 1026 na routerze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W configu masz miec

Listen 80

 

Przekierowanie musisz wykonac na routerze

Czyli szukasz opcji forwarding port

OK, zrobilem tak jak mówisz. Probowalem wpisac adres zewnetrzny i port w telefonie komórkowej w sieci, ale mam komunikat ze host odrzucil polaczenie...Firewall mam wylaczony na fedorze....Chyba bym musial spróbowac z kompa innej sieci....

Jeszcze jedno pytanie, na fedorze w pliku host mam ustawiona domene pod adres ip fedory, i spod tej domeny lacze sie na fedorze ze strona czy w sieci lokalnej takze. Ale czy moge z domeny skorzystac jak lacze sie poprzez adres zewnetrzny i port....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pliku host możesz miec wpisane "cokolwiek" i "tego" nie będzie widać z zewnątrz.

 

[...] i spod tej domeny łaczę się na fedorze ze stroną czy w sieci lokalnej takze [...]

 

jestem zbyt trzeźwy żeby to zrozumieć, generalnie jest tak że musisz sobie wykupić domenę, powinieneś wtedy skonfigurować bind-a, itd...

jeżeli stawiasz serwer na łączu gsm to nie masz stałego ip, w takiej sytuacji rozwiązaniem dla ciebie będzie jakiś serwis typu no-ip, dyndns, itp.

 

BTW - stawiał ktoś z was serwer z wuwuwu, mailem i innymi chockami na dynamicznym dns-ie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zmienny ip od twojego dostawcy łącza to są dwa wyjscia a w zasadzie jedno.

1. Usluga typu dyndns, no-ip i wiele tego typu.

2 to drugie wyjscie jest takie że jeżeli chciałbyś widziec www po wykupionej swojej domenie to musiałbyś podawać zawsze jak zmienia ci sie ip do dostarczyciela dns wpis (w tym wypadku tam gdzie wykupiles domenę). Jest to troche chore bo jak ci sie zmieni ip (a lubi sie zmieniac co kilka dni)to musisz logowac sie do panelu ustawiac swoje ip ktore bedzie forwardowane na wewnetrzny serwer www.

Gra nie warta zachodu.

Najlepszym wyjsciem jest posiadanie stałego publicznego adresu co jest już droższą zabawką. Zresztą parametry łączy asymetrycznych nijak się mają do hostowania www.

Kupowanie łącza tylko dla jakiegoś pokazania swojego cv nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - stawiał ktoś z was serwer z wuwuwu, mailem i innymi chockami na dynamicznym dns-ie ?

Ja kiedyś domowy serwer. Miałem tam www, mysql, 2x openarena-dedicated (-;

Na łączu 1024/256 chodziło całkiem nieźle. Serwewry openareny oba zawsze pełne były (po 8 slotów). Do tego konfiguracja QoS i ściąganie wielkiego iso DVD nie zaburzało pracy serwerów OA, jedynie zmniejszała się prędkość pobierania wtedy (-;

 

Niestety, to był bardzo stary komputer i padł już 2 lata temu :\

Korzystałem z no-ip a potem dyndns. Ładnie to działa nawet.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...