Skocz do zawartości

Fetchmail - Dostarczanie Poczty Na Serwer Exchange


Robotron

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu:

 

Chciałbym użyć fetchmail do odbioru poczty z internetowego serwera POP3 i przekierowania na lokalny serwer Exchange.

 

Sytuacja jest taka:

W sieci lokalnej zainstalowany jest Exchange Serwer 2010 Standard. Użytkownicy domeny lokalnej (o przykładowej nazwie: mydomain-A.local) maja również skrzynki pocztowe w domenie internetowej (o przykładowej nazwie: mydomain-B.pl).

Użytkownicy Exchange wysyłają pocztę poprzez skonfigurowany łącznik SMTP, który używa w tym celu tzw. smarthosta, czyli serwera SMTP domeny zewnętrznej mydomain-B.pl.

Problem jest z dostarczaniem poczty ze skrzynek POP3 zewnętrznej domeny mydomain-B.pl na konta użytkowników Echxange w domenie lokalnej mydomain-A.local, ponieważ Exchange 2010 w wersji standard nie posiada łączników POP3 (tak jak np. Small Business Server 2008) i oczekuje definitywnie rekordu MX w domenie mydomain-B.pl. Ja chciałbym jednak użyć fetchmail jako łącznika POP3 ponieważ używam FC12 jako serwera proxy oraz do innych usług. Są oczywiście łączniki komercyjne na systemy windows w różnych rozpiętościach cenowych. To tyle jako wprowadzenie.

 

Fetchmail konfiguruje przy pomocy webmin.

Stworzyłem plik /home/robotron/.fetchmailrc

 

.fetchmailrc

defaults 
proto pop3
poll mail.mydomain-B.pl
proto pop3
auth password
user "[email protected]"
pass "password"

i teraz chyba powinna (bezpośrednio?) nastąpić sekcja smtpuser, np:

 

smtpname "[email protected]"

i tutaj prosiłbym o pomoc ponieważ nie ma żadnego przykładu na przekierowanie poczty w oficjalnej dokumentacji fetchmaila.

 

Nie wiem np. jak skonfigurować dostarczanie na Exchange z TLS na port 587.

Konfiguracja mojego łącznika odbierającego w Exchange jest do wglądu tutaj:

https://picasaweb.google.com/114547044833651615567/Exchange#

 

Czy ktoś mógłby udzielić mi porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialem sobie poradzic sam:

 

plik .fetchmailrc wyglada nastepujaco:

defaults 
proto pop3
poll mail.mydomain-B.pl
proto pop3
auth password
user "[email protected]"
pass "password"
is user-lokalny
ssl
smtphost 192.168.1.10 smtpname [email protected]

gdzie 192.168.1.10 to mydomain-A.local, czyli serwer Exchange.

Na linuksie i na serwerze Exchange stworzylem lokalnego uzytkownika o tej samej nazwie user-lokalny.

 

Ponadto: procedura smtphost nie obsluguje TLS, a wzwiazku z tym na serwerze Exchange nalezy stworzyc nowy Receive Connector (galaz Server Configuration / Hub Transport - New Receive Connector), który bedzie przyjmowal maile bez TLS na okreslonej karcie sieciowej (np. 192.168.1.10) od zdefiniowanego serwera - w tym przypadku adres IP komputera z Linuxem (np. 192.168.1.6).

 

Gdyby ktos chcial cos dodac lub skorygowac to zapraszam do kontynuowania watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...