Skocz do zawartości

Fedora 14 I Moja Karta Ati X1300 Pro


chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Na systemie z rodziny M$ były problemy ze sterami ale dałem radę ale na linuksie od około półtora roku zmagam się z tym co zaczyna się robić irytujące czyli instalacją sterowników. Zastosowałem się do poleceń z Wiki.Fedora ale... Odpalając na starym jajku system wszystko działa tylko bezsterów. Na nowym jajku system odpala się czarnym ekranem w prawym dolnym rogu pisze fedora 14 a od ledej w kierunku napisu idą 3paski zbiegający się na finishu w 1 biały i nic więcej się nie dzieje. Z czasem zmieniam kartę na NV ale z czasem... obecnię mam ochotę zagrać w Savage 2 a katra stroi fochy. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że wiesz że Ati/AMD nie wspiera już Twojej karty (KAŻDEJ karty poniżej HD).

Zatem instalowanie kmod-catalyst czy catalystów ze strony głównej skończy się czarnym ekranem i bawieniem się w konsoli by usunąć te sterowniki.

Czyli przy starszych kartach działa sterownik radeon, ale on raczej nie nadaje się do gier.

 

Zatem którego sterownika używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidie wszystkie sa wspierane - nawet GeForce 2. To co dziala, dziala w 99% bez problemów. Gorzej z tym, ze nvidia jest mocno opózniona i wielu nowych technologi w linuksie nie obsluguje (jak KMS np. wymagany przez bootsplash). Ale wiekszosc ichnich rzeczy dziala. TwinView, CUDA, SLI chyba nawet tez. Osobiscie mam GT 240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zainstalowane akmod-catalyst

Jest to serownik własnościowy który nie obsługuje Twojej karty. Musisz go usunąć by system poprawnie działał.

Karty NV są fajne, sterownik wychodzi szybciej niż od AMD tylko trzeba używać ich menadżera ustawień ekranów - przynajmniej dopóki XRandR 1.4 nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy zastanawiam się nad lapkiem procek oczywiście intem nie amd jak obecnie i karta nv z wiadomych przyczyn :D brałbym kartę graf intel bo stery są w jajku ale niestety nie starczy mi ona bo lubię od czasu do czasu zagrać w coś nowego :) *3k_PL nie straszne mi ręczne ustawianie :D wole to jak domyślne, *morsik - ma działać mi kdau gimp rhythmbox kadu wine i giercówki o ile pamięć karty wystarczy ;) grafiki mi brak do gier choć (_żadko_ → rzadko) ORT w nie gram :) ale wiadomo :D jak ma mi system słuzyć i słuzyć to trzeba zrobić wszystko żeby 1 z 2 grało ;) dziękuję za chęć wypowiedzi i mam nadzieję że spotkamy się w dyskusji jeszcze ale bardziej przyjemnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...