Skocz do zawartości

Mysql


LordTom

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z odpaleniem mysql, wszystko chodzilo do czasu, teraz nie chce mi sie odpalac usluga. wyskakuje jakis komunikat

 

[root@serwer init.d]# ./mysqld start

Timeout error occurred trying to start MySQL Daemon.

Starting MySQL:                                            [FAILED]

[root@serwer init.d]#

 

moze wystarczy zainstalowac od nowa mysql?? tylko boje sie ze strace bazy danych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, czy też instalujesz, czy też nie nową bazę danych co jakiś czas w dobrym zwyczaju jest zrobienie kopii. Wgraj w system PHP ADMIN a wszystko łatwo Ci pójdzie. Masz tam kupę opcji i łatwo dasz sobie z tym radę. Możesz skopiowac zarówno strukturę bazy jak i razem z danymi. Odzyskiwanie jest banalne i polega na wybraniu pliku z kopią a całość zainstaluje się sama. Jeżeli baza jest duża tzn powyżej 1 MB, to podziel kopię na kika plików, gdyz możesz miec potem problem z wprowadzeniem wszystkich danych. Przykładowo masz podzielić dane na dwie częście to najpierw kopiujesz strukture bazy. Będzie to wpis polecenia w SQL utwrzenia bazy a potem wykonujesz kopię np od id 1 do id 10000 a następnie od id 10001 do ostatniego. Wartości id podaje oczywiście tylko przykładowo. Jak baza jest mała to skopiuj zwyczanie strukturę razem z danymi i potem wgraj to zwyczajnie na serwer. Polecam robienie takiej kopii, szczególnie kiedy dane sa ważne. Własnie jestem po odzyskiwaniu kilku baz danych na jednym z ogólnopolskich serwerów, którego system padł.. Było warto wczesniej zrobić kopie................ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jeśli chesz zrobić kopie baz danych, to nie PhpMyAdmin, może i fajny, ale ma poważne błędy - czasami nie pokazuje się to co pokazać się powinno (z mojego punktu widzenia jest to dość losowe), pod drugie jest ograniczony PHP'em i Apache'm - tzn. jeśli masz timeout dla PHP 30 sek i limit 8MB pamięci, to przy większej bazie danych PHPMyAdmin wymięknie (bądź to przy zrzucaniu do pliku, bądź przy wrzucaniu z pliku). Tak więc do zrzutu skorzystaj z

mysqldump

Po drugie: jak zmieniałem instalkę MySQL (pod FC2, ale pod FC3 powinno być podobnie), to robiłem w następujący sposób:

rpm -e mysql

Lista zależności, które się gryzą -> to jazda, po kolei

rpm -e <to co gryzie>

W końcu udało mi się wszystko powywalać, ściągnąłem zestaw paczek z mysql.com zainstalowałem i po wszystkim.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jeśli chesz zrobić kopie baz danych, to nie PhpMyAdmin, może i fajny, ale ma poważne błędy - czasami nie pokazuje się to co pokazać się powinno (z mojego punktu widzenia jest to dość losowe)

Zaciekawiło mnie to. Czy mozesz podać jakieś przykłady, bo jak dotychczas nie miałem podobnych doświadczeń. Przez ostatnie kilka lat nie miałem z nim problemu i to na 7 róznych serwerach, gdzie każdy z adminów ma swoje zwyczaje ;) i tak bazy zawsze tworzyłem poleceniem SQL. Nie miałem również kłopotów bądź z przerzucaniem na serwer lub robieniem kopii tabel o wielkościach dochodzących do 15 000 rekordów. Co do Twojego sposobu zrobienia kopii bazy to masz rację. Lokalnie jet to najprostsze wyjście. Starałem się podac przykład do zastosowania zarówno lokalnie jak i zdalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem problemy miałem z nim dość losowo. Wpisywałem zapytanie i nie otrzymywałem żadnych wyników (nie, nie zrobiłem błędu w zapytaniu) lub otrzymywałem błędne.

Co do wielkiości tabel to 15000 rekordów - jeśli są proste to nie jest specjalnie dużo wbrew pozorom.

Isotna jest ich zawartość. Wybierz sobie z menu "Okienko zapytania". Tam masz możliwość importu zpliku. U mnie widnieje coś takiego:

(Maximum size: 2 048KB)
- dla ustalenia uwagi mam tzw. polską wersję ;)

Co więcej, jak wspomniałem PHP ma limity czasowe na wykonanie narzucane przez serwer oraz limit pamięci z jakiej może korzystać - domyślnie 8MB.

Dobrym zwyczajem jest trzymanie grafiki i innych binarek w bazie danych. Można wtedy zapewnić sobie kontrolę nad dostępem - nie wszędzie jest Apache i możliwość tworzenia plików .htaccess. Co więcej nawet z .htacces'em nie jest takie proste dla kolejnych plików dawać różne uprawnienia.

Wadą tego rozwiązania jest co prawda utrudnienie przy wrzucaniu - z FTP ciężko, ale to też można ominąć niespecjalnie skomplikowanym skryptem - jeśli się już ma wrzucanie po HTTP pojedynczych, to sprowadza się to właściwie do zrobienia wywołania jednej funkcji w pętli. Jak zabraknie czasu to wywołanie ponownie dla niewrzuconych plików. Oczywiście przy trzymaniu plików w bazie pojawia się znów problem ze standardowymi ograniczeniami PHP. Tak czy siak temat jest dość interesujący, ale nie o tym tutaj mowa.

 

Podumowanko:

* PHPMyAdmin jest narzędziem, z którego na codzień korzystam, jednak nie do końca mu ufam - co więcej nie za bardzo kojarzę, żeby dało się łatwo tworzyć tabele InnoDB i zarządzać nimi (klucze obce itp)

* mysqldump - w przypaku archiwizacji większych baz danych lub ich większej ilości wygodniejszy (wbrew pozorom ;) )

* możliwe, że zadziałać może także proste przekopiowanie katalogu z bazami danych jeśli to ta sama wersja MySQL'a - jeśli różne to nie wiem

* nie wiemy czy nasz kolega LordTom uporał się ze swoim kłopotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olalem to :D Nie chce mi sie motac z tym :) PS. przypomnialo mi sie ze widzialem na monitorze przed odpaleniem srodowiska graficznego jakies dziwne komunikaty, nie pamietam dokladnie tresci ale mniej wiecej tak wygladaly "NET .... messages 1446" i tak kolejne numerki wiadomosci:) nie wiem czy to cos zwiazane z MYSQL ale byc moze. Wydaje mi sie ze problemy zaczely sie od momentu gdy jakis dowcipnis chcial mi wywalic serwer, atakowal port od SSH, tak ze z lokalu nie moglem wejsc na serwer i demon padal, byc moze jakis dupek atakuje mi port od mysql ale jesli to port 3306 to mam go zablokowanego na firewallu. Chyba ze jest jeszcze jakis inny z korego moze atakowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Moglbys powiedziec co robic zaraz po istalacji FC3 ?

 

Zainstalowalem mysql-server: rpm -ivh mysql-server-3.23.58-9.1.i386.rpm

i w uslugach uruchomilem ale poakzuje : "mysqld jest martwy lecz podsystem jest zablokowany"

 

co dalej ?dziekiz gory za pomoc

 

czy ktoś mógłby pomóc ??

 

Nikt nie wie jak włączyc tego cholernego mysql'a ??????????

Edytowane przez rura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...