Skocz do zawartości

Poziom Aktualizacji W Spec Pliku


kk88

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dałem do dobrego działu, jak bym źle dał proszę o przeniesienie, i przepraszam za problem.

 

 

W czym mój problem? Jak chcę stworzyć paczkę RPM z programem xyz. Potem po znalezieniu błędu, poprawie czegoś, chciałbym oznaczyć tę aktualizację jako np. krytyczną, poprawa błędów, lub aktualizacja ulepszająca. (W RHEL6 pojawia się to jako enhacement, bugfix update, ... itd.). Co mam ustawić w spec pliku aby przy aktualizacji przez packagekit utworzone przeze mnie paczki też miały typ aktualizacji ustawiony? Jak to się ustawia?

 

Szukałem w polskojęzycznym internecie, nic nie znalazłem, w zagranicznym próbowałem szukać ale stopień mojego zaawansowania był zbyt mały by cokolwiek tam znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to kwestia speca, a samego RHNu (ewentualnie satellite server), tam generujesz sobie takie rzeczy.

 

Jednak EPEL nie jest z RHN, a tam te informacje też są. Podobnie w repozytoriach Fedory (Tak podejrzewam, kiedyś jak testowałem to było, w każdym razie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fedorze też są takie informacje.

Tu nie chodzi o to czy EPEL, czy RHN czy RPMFusion. Chodzi o to, że te informacje są generowane po stronie repozytorium w którym się znajdują dane pakiety, a nie w samych RPMach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fedorze też są takie informacje.

Tu nie chodzi o to czy EPEL, czy RHN czy RPMFusion. Chodzi o to, że te informacje są generowane po stronie repozytorium w którym się znajdują dane pakiety, a nie w samych RPMach.

 

 

Dziękuje za wyjaśnienie....

 

 

Czy ktoś wie w takim razie jak takie coś się generuje? Albo da chociaż namiary? Repozytorium jest wewnętrzne i ma tylko 100 paczek (w tym aktualizacje), więc gdyby "ręczna", robota nie była zbyt skomplikowana to można było by z palca to pouzupełniać. Sam niestety do tej pory nic nie znalazłem (szukam informacji mimo wszystko obok tego tematu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...