Skocz do zawartości

2.6.3


lszk

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skompilowałem sobie jajo jak w topicu, jednak podczas startowania z tego jajka, monitor robi się czarny i to wszystko. Jestem pewien, że wszystko co potrzebne, to wkompilowałem. Oraz chciałem się jeszcze zapytać, jak się tworzy blik initrd? A i co z mapą systemu z /usr/src/linux-2.6.3. Ją też trzeba skopiować do /boot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skompilowałem sobie jajo jak w topicu, jednak podczas startowania z tego jajka, monitor robi się czarny i to wszystko. Jestem pewien, że wszystko co potrzebne, to wkompilowałem. Oraz chciałem się jeszcze zapytać, jak się tworzy blik initrd? A i co z mapą systemu z /usr/src/linux-2.6.3. Ją też trzeba skopiować do /boot?

 

pewnie jednak nie wszystko ;)

 

kuknij na początek tu ---> http://www.linuxnews.pl/_news/2003/12/18/_..._long/2409.html

 

#a co do initrd zobacz może to się przyda: rozne linki z linuxnews... może troszkę poczytaj i wyciągnij co dla Ciebie istone. (no chyba że ktoś "rozłoży" temat na czynniki pierwsze - ja nie jestem w tym mocny a wręcz słabiutki :P)

 

#Co do "ciemni" to może być wiele przyczyn...

*wkopilowałeś w jądro framebuffer ?

*używasz lilo? (zobacz może wklep (zmień) wpis na vega=normal)

*wkompilowałeś główny system plików na stałe?

= więcej danych ... :D

--

musiałbyś coś dopisać -- kiedy np pada, tzn czy wyskakuję jednak jakiś komunikat? a jak tak to jaki?

 

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...