Skocz do zawartości

Fedora 15 Konta Uzytkownikow


otekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z góry uprzedzam, że jestem zielony w sprawach Linuxa. Akurat w szkole zaczęliśmy "uczyć się" tego cuda, więc postanowiłem nie siedzieć bezczynnie godzinami w domu tylko sam się pobawić. Chciałem zainstalować Fedorkę jako drugi system- po części się udało. Na początku był problem z podzieleniem partycji na odpowiednie części, ale google zrobiło swoje. Na końcu instalacji wywaliło jakiś błąd, dokładnie to nie pamiętam nawet fragmentu. No ale potem użyłem opcji "aktualizacji systemu" i szczęśliwie się ona dokończyła. Teraz jest problem natury takiej: Włącza się system ekran logowania: na początku nie było ŻADNEGO konta na które można by się zalogować. No to zmieniam system na 7 i sobie czytam google. Wyszło na to że powinienem wcisnąć alt+ctrl+f2 a potem zalogować się tam na roota. (na początku hasło w ogóle nie działało, musiałem włazić i zmieniać) Potem kierowałem się instrukcją: useradd. No więc wpisuję po zalogowaniu useradd lukasz. Reboot. Jest już na ekranie logowania. Ale kicha, nie ma hasła, jak zostawiam puste pole to błąd..... nie pamiętam słów dokładnie, ale chodzi o błąd autoryzacji użytkownika. No więc wchodzę tak samo jeszcze raz na roota, wpisuję useradd lukasz2 -p hasło. Znowu reboot i tym razem wpisuję hasło, ale dalej to samo. W sumie stworzyłem tak 4 konta a na żadne nie mogę wejść ;/. Jeżeli można to proszę was o pomoc dość łopatologiczną. Szukałem takiego problemu w google, ale to była strona angielska i tak średnio mi pomogła.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...