Skocz do zawartości

Opcje Grub2 W /Etc/Default/Grub


Pienia

Rekomendowane odpowiedzi

Przy nvidii rozdzielczość dla plymouth i terminala trzeba załatwiać po staremu: vga=0x318.

 

Działa komuś w takim ustawieniu? Czyli kmod-nvidia i dopisana rozdziałka "po staremu" lub "po nowemu"? Mi za nic nie chce i konsola wygląda koszmarnie. Może ktoś to jakoś obszedł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa komuś w takim ustawieniu? Czyli kmod-nvidia i dopisana rozdziałka "po staremu" lub "po nowemu"? Mi za nic nie chce i konsola wygląda koszmarnie. Może ktoś to jakoś obszedł?

 

A próbowałeś takiej konfiguracji (podawałem już ją w jednym z powyższych postów jako działającą u mnie po nowemu na NVIDIA):

 

GRUB_TIMEOUT=5
GRUB_DISTRIBUTOR="Fedora"
GRUB_SAVEDEFAULT=true
GRUB_GFXMODE=1680x1050x32
GRUB_GFXPAYLOAD_LINUX=1680x1050x32
GRUB_TERMINAL=gfxterm
GRUB_BACKGROUND=/usr/share/backgrounds/verne/default/normalish/verne.png
GRUB_FONT=/boot/grub2/unicode.pf2
GRUB_CMDLINE_LINUX="rd.md=0 rd.lvm=0 rd.dm=0 quiet SYSFONT=latarcyrheb-sun16 rhgb rd.luks=0 LANG=pl_PL.UTF-8  KEYTABLE=pl2 rd.driver.blacklist=nouveau nouveau.modeset=0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiscie wpierw przetestowalem to co pisales. Jedyna róznica u mnie, to inna rozdzielczosc - 1280x800, reszta przekopiowana.

 

Update: Przepraszam za klopot, ide mocna kawe zrobic. Jak pisalem mam 1280x800, a w jednym miejscu wpisalem 1280x1024 i takiego czeskiego bledu nie moglem znalezc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...