Skocz do zawartości

Laptoplinux


dzidzius80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak z pomyślunkiem o nowych właścicielach laptopów, którzy reinstalują linuxy jeden za drugim bo coś nie działa, założyłem takie forum gdzie każdy może opisać swojego lapka, i systemy przerobione, aby w przyszłości ułatwić innemu użytkownikowi zainstalowanie systemu, którym nie musi koniecznie być Debian, dla przykładu najnowszy sterownik STA dla broadcom nie do końca sprawdza się z bc4311 ale jego wersja .rpm działa super, i o takie rzeczy mi chodzi, żeby ktoś mając np. Acer extensa 5220 wiedział jaką płytkę włożyć aby system odpalił wszystko od razu.

 

Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy system ma wady i zalety, po to jest tyle dystrybucji i środowisk aby każdy znalazł coś dla siebie kompatybilnego ze sprzętem. Ja wyznaje zasadę że system jest dla sprzętu, nie na odwrót, dlatego często przy zmianie komputera żongluje dystrybucjami.

 

Pomysł bardzo fajny, ale jeśli chcesz żeby to miało ręcę i nogi, cieszyło się popularnością (brak userów = brak info o laptopach) zainwestuj w domenę i zrób stronę z pomysłem. Bez przepychu i wodotrysków ale intuicyjne i rzeczowo, jak to zrobił kiedyś Skoruppa na best4linux.net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...