Skocz do zawartości

Bedzie Tak Jak Windows?


MohSETH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Przegladalem sobie ostatnio internet i coraz to czesciej widze strony typu:http://sklep.linux.pl/?id=sklep&kategoria=32&PHPSESSID=1ca20e1fa2768bb031f86d8a8bc9ea8a

czy czekaja nas czasasy kiedy nawet za (_linuxa_ → Linuksa) ORT bedziemy musieli placic? Z tego co mi sie wydaje to tak... za OpenOffice 132 zl zlicencja...czyli nie moge wykorzystywac sciagnietego OpenOffice'a w Firmie? Juz sie pogubilem...i tak samo musimy placic za Mandrake'a? Moze mi to ktos wyjasnic?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(_linuxa_ → Linuksa) ORT, openoffica mozesz sobie sciagnac i zainstalowac za free, a to ca cena co widzisz to:

 

-cena nosnika

-cena pudelka

-koszt nagrania

-koszt pomocy technicznej (ta firma pomaga w konfiguracji)

-jak wyjdzie nowa wersja to ja zaaktualizuja

-licencja (dostajesz od nich ladnie wydrukowana licencje gnu)

-faktura vat wystawiona na firme (zebys mogl sobie do kosztow uzyskania przychodu dodac)

itd....

 

ale program, ktory jest na plytach jest za darmo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Mandrake to nie wiem :/

Kiedys 9.1 (albo 9.2 nie pamietam :P ) sciagnalem za friko z oficjalnej...

a teraz...

wiem ze te lepsze wersje sa platne a ta podstawowa....

a moze to jest tak ze 10.0 za friko a 10.1 za hajs..

nie wiem....

w kazdym razie wiem jedno:

http://www.linuxiso.org/distro.php?distro=29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Mandrake to nie wiem :/

Kiedys 9.1 (albo 9.2 nie pamietam :P ) sciagnalem za friko z oficjalnej...

a teraz...

wiem ze te lepsze wersje sa platne a ta podstawowa....

a moze to jest tak ze 10.0 za friko a 10.1 za hajs..

nie wiem....

Polityka dystrybulowania Mandrake strasznie sie zmienila ..... owszem sa versje o tym samym numerze free i platne .... ale roznia sie znacznie od siebie .... w platnej versji masz wsparcie techniczne i komercyjne oprogramowanie (w tym: "VMWare for Linux" "Cross office") ..... pozatym dystrybucje mandrake tez dosyc dziwnie wychodza .... najpierw jest Community (takie cos ponad beta ... niby juz pelna ale jeszcze nie official) potem jak juz Community sie sprawdzi i sie usunie z niej bledy wychodzi versja Official ale tylko dla czlonkow klubu Mandrake ...... i potem juz jest normalne Official dla wszystkich zainteresowanych ....

 

na dzien dzisiejszy nadrake jest na etapie versji 10.1 Official dla czlonkow klubu Mandrake ... czyli versje dla smiertelnika nalezy jeszcze poczekac ..

 

i prosba na [przyszlosc .... jak juz siejecie plotki to poczytajcie najpierw dobrze u zrodel a potem siejcie defetyzm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Mandrake to nie wiem :/

Kiedys 9.1 (albo 9.2 nie pamietam :P ) sciagnalem za friko z oficjalnej...

a teraz...

wiem ze te lepsze wersje sa platne a ta podstawowa....

a moze to jest tak ze 10.0 za friko a 10.1 za hajs..

nie wiem....

Polityka dystrybulowania Mandrake strasznie sie zmienila ..... owszem sa versje o tym samym numerze free i platne .... ale roznia sie znacznie od siebie .... w platnej versji masz wsparcie techniczne i komercyjne oprogramowanie (w tym: "VMWare for Linux" "Cross office") ..... pozatym dystrybucje mandrake tez dosyc dziwnie wychodza .... najpierw jest Community (takie cos ponad beta ... niby juz pelna ale jeszcze nie official) potem jak juz Community sie sprawdzi i sie usunie z niej bledy wychodzi versja Official ale tylko dla czlonkow klubu Mandrake ...... i potem juz jest normalne Official dla wszystkich zainteresowanych ....

 

na dzien dzisiejszy nadrake jest na etapie versji 10.1 Official dla czlonkow klubu Mandrake ... czyli versje dla smiertelnika nalezy jeszcze poczekac ..

 

i prosba na [przyszlosc .... jak juz siejecie plotki to poczytajcie najpierw dobrze u zrodel a potem siejcie defetyzm

Witaj.

Sorry za moją niedokładność...

Ale napisałem 2x że nie wiem !

Byłem nie doinformowany ale powiedziałem to co juz wiedziałem...

Jak widać mało wiedziałem :/

Ale wiem jedno, że "wiem, że nic nie wiem..."

i im więcej ucze się tym bardziej widze sens tego zdania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...