Skocz do zawartości

Zakup Serwera Pod Hosting


Juve

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem, gdzie upchnąć, więc jeśli zły dział, to proszę o przeniesienie. Z góry przepraszam, za ewentualny kłopot.

 

Cześć!

 

Zastanawiam się nad zakupem serwera pod hosting (mój + w zamyśle komercyjny - jakieś maximum to 10-15 stronek). Czy coś typu tego pokroju będzie dobre, czy może coś bardziej wydajne?

http://allegro.pl/dell-1850-xeon-3-0ghz-2gb-ddr-2x-73gb-raid-dvd-fv-i2881954459.html

Jeśli zaszłaby potrzeba to czy przy 4GB RAM uciągnie on system podstawowy + 3 wirtualki (APACHE+ FTP+MYSQL)

Czy może:

http://allegro.pl/ibm-x346-2x-xeon-3-0ghz-8gb-3x-72gb-raid-7k-fv-gw-i2927730028.html

W pierwszym przypadku przewiduję RAID1, w drugim RAID5

 

I jeszcze jedno pytanie:

Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy np: Dell, IBM, i HP w tego typu produktach? Dodam, że prądożerność nie ma znaczenia :-), ale za to hałas jest dla mnie czynnikiem bardzo ważnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten x346 jest ok, spokojnie pociagnie wirtualki, zadbaj o to zeby byla karta RSA,

 

Przed zakupem, popros o zrzut lub zobacz sobie logi RSA czy nie ma problemów. Do typowych usterek mozna zaliczyc puchnace kondensatory(w niektórych modelach podnosza kontroler SCSI, system reaguje jak by byla awaria dysków), wyladowanie baterii na CMOS - trzeba wymienic

 

Jesli chodzi o halas to przy nim nie usiedzisz, zreszta przy zadnym serwerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to i na przecietnym desktopie Ci pójda 3-4 wirtualki z produkcja ale chcesz miec 'reliable' i 'fast' wiec idziesz profesjonalnie w strone serwera( dokonales dobrego wyboru ):

1. Przynajmniej 2/3 Dyski SCSI(10-15k ob/s to spory halas)

2. Redundantne zasilacze( 2 konkretne blowery )

3. Procesor serwerowy,w tym przypadku typowy Xeon ( w tym przypadku 2 wiatrak, 1 per socket )

 

To musi po prostu halasowac i juz.

 

Tej 1 maszyny nie znam, nie wiem.

 

Schowaj gdzies do piwnicy i juz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z ta piwnica jest o tyle problem, ze nie mam takiej mozliwosci. Kabel z netem jest tylko i wylacznie w biurze i tam serwerek musi stac:/

Bede w takim razie kombinowal z obudowa tower, i chyba jednak (wiem, ze niezbyt dobrze) jednym zasilaczem podlaczonym ale dajny ludziom pracowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...