Skocz do zawartości

Router Na Fedorce 2


darioze

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie z kablem jest cos nie tak, to jec kabel crooss-over czy zwykly? spraw czy sa koncowki dobrze zacisniete, (i sprawdz czy kart sieciowa w indzie jest zaisntalowana, (mialem taki problem chcoiaz wszystkei kable bylo wporzadku, i przeinstalowalem karte sieciowa na windzie, pomoglo, ale najpierw sprawdz kabel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest na 100000% ok, sam go robiłem i wielokrotnie sprawdzałem. Na windzie karte sieciową mam zintegrowaną, nową i dobrze działa (w końcu jakoś tutaj pisze). Jakieś inne pomysły?? btw: do eth1 mam wpisane

DEVICE=eth1

TYPE=Ethernet

IPADDR=192.169.1.1

NETMASK=255.255.255.0

NETWORK=192.169.1.0

BROADCAST=192.169.1.255

 

Tak mi się wydaje że w tej konfiguracji dhcpd brakuje czegoś co by zawierało eth1 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pobiera. Wydaje mi się że nie pobiera bo eth1 nie daje takiej możliwości :/. Czy może to mieć jakiś związek z tym że nic nie ustawiłem w /etc/sysconfig/dhcpd i /etc/sysconfig/dhcrelay ? Czy w iptables mam dać żeby przepuszczał eth1 (cały traffic) i odblokowałem porty 67 i 68. Może problemem jest to że sieć w której jestem przydziela adres przez dhcp, ja uruchamiam je jako stałe (troche oszukuje). Brama ich sieci to 192.168.1.1 mój adres IP 192.168.1.9. Jakieś rady bo może to jest problemem że źle ustawiłem brame albo coś? Może źle mam skonfigurowane iptables?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...