Skocz do zawartości

Tworzenie Paczek Rpm


Iceman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

To mój pierwszy post więc Witam :)

 

Muszę stworzyć paczke RPM zawierającą aplikację PHP. Nigdy wcześniej tego nie robiłem ale od dwóch dni szukam informacji w google i stworzyłem paczkę RPM z własnym plikiem spec.

 

Potrzebuję stworzyć bazę danych (struktura plus wypełnienie tabel słownikowych). Mam stworzone skrypty sql.

 

Jak mogę z poziomu paczki, czyli w pliku SPEC "zapytać" osobę instalującą o coś w konsoli:

 

Przykład:

User instaluje paczkę.

wyskakuje w konsoli zapytanie o adres/usera i haslo do bazy.

On wpisuje, i dla tych danych wywoływany jest skrypt w bashu/perlu/php który mi to tworzy.

 

Wiem, że wywoływanie zewnętrznych skryptów można robić w sekcji %post i udało wywołać mi się prosty skrypt: 

 
read -p "What is DB user?" DBuser
read -p "What is DB password for specified user?" DBpassword;
 
echo "DB info are: user = $DBuser and password = $DBpassword";
 
Niestety komendy read nie działają, od razu wyświetla się komunikat z echo i instalacja się kończy.
 
Jak mogę zaczytać coś z konsoli podczas takiej instalacji? Chciałbym również przed instalają zapytać o folder gdzie ma zostać zainstalowana plikacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wśród nas.

 

Przede wszystkim idziesz złą drogą. Instalacje pakietów RPM nie powinny być interaktywne. Od tego są pliki konfiguracyjne.

 

Jeśli chcesz jednorazowo wykonać coś na bazie danych - to stwórz jakiś skrypt instalacyjny, dostarczony wraz z paczką. Do uruchomienia jednokrotnie po instalacji paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...