Skocz do zawartości

Allegro I Portale Ogłoszeniowe - Co Się Dzieje?


Hejolinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

chciałem podjąć dyskusję na temat niezwiązany z fedorą

 

zajmuję się wypzredawaniem rzeczy na allegro, OLX, ebay które albo zostaną z "zlecenia" albo demontażu albo po prostu z domu.

 

 

Zauważyłem znaczne spadki w ciągu ostatnich 2 lat i to że ludzie targują się o kilka złotych

 

Czy wszechobecny krzyys zrobił swoje czy po prostu ludzie zaczeli przyzywczajać się do jakości sklepów i kont typu firma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kryzys też robi swoje - ludzie targują się, bo kto dziś nie liczy złotówek. O ile na Allegro sytuacja jest trudniejsza z negocjowaniem ceny, tak na OLX, gdzie na ma ogranicznika "Kup Teraz" czy licytacja - można śmiało napisać i ponegocjować. A w przypadku sprzedawcy sprawa jest prosta - można puścić towar o np. 5-10zł taniej albo czekać i liczyć na to, aż ktoś kupi po nominalnej cenie...bądź nie zgłosi się wcale ;-)

 

A rynek e-commerce nie jest już niczym dziwnym, więc etykiety pokroju "sklep na Allegro", "Rzetelna firma" i tym podobne, straciły sporo na znaczeniu. Bardziej liczy się uczciwość, w tym uczciwe ceny. Chociażby koszta przesyłki - ludzie myślą i w miarę wiedzą ile kosztuje przesyłka, więc tych, którzy obniżają koszta towaru, a odbijają sobie na przesyłce, średnio można nazwać bardzo uczciwymi, a ludzie to widzą ;-)

 

Poza tym, każdy chce choć ułamek tego tortu, więc konkurencja jest szalenie duża a na takim Allegro ciężko się wybić - a jak już, to opcje promocyjne też za darmo nie są...

 

Pracowałem w firmie, zajmującej się sprzedażą sklepów internetowych - miałem wielu klientów, którzy mieli dość serwisów pośredniczących jak Allegro, co skutkowało zakładaniem własnych sklepów. W sumie - nie dziwię im się, bo Allegro swój cennik mieć potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy modne kupowanie przez internet?

zacznijmy od tego że są ludzie którzy to robią od ponad 15 lat

a są ludzie którzy dopiero wchodz na rynek

 

Problem jest w tym że Polska jest chyba biednm krajem :(

 

kryzys zrobil swoje i ciężko coś sprzedać

 

Ale iphone i tak schodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...