Skocz do zawartości

Ftp Przez Gnome Files (Nautilus)


Viksen

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli temat w złym dziale to serdecznie przepraszam, dopiero zaczynam przygodę z Fedorą.

Podłączyłem się do własnego ftp zrobionego na Linksys NAS 200. Do połączenia chcę wykorzystać GNOME Files (Nautlusa) tj podglądać pliki przez "połącz z serwerem" w panelu po lewej stronie. Jest to dla mnie najwygodniejsze. Z połączeniem nie ma żadnych problemów.

Kłopot pojawia się kiedy np. chce usunąć katalog lub podejrzeć plik ODT, lub jpg. Wszystko ładnie widać na poniższym filmiku.

http://youtu.be/hJ-OUf9dpW0

Problem nie występuje kiedy korzystam z klienta FileZilla ani gdy uruchamiam ftp na Windows 7, podejrzewam, że coś jest nie tak z Nautilusem, tylko co? Może da się skonfigurować jakieś konkretne szczegółowe ustawienia połączenia jak choćby tryb Passive / Active ?

Co ciekawe problem występuje także wtedy gdy uruchamiam ftp na Fedora 21 beta (wirtualizacja na Fedore 20) a nawet Fedorze 20 (wirtualizacja na Win 7). Problem niestety pojawia się też przy próbie przeglądania plików jpg na serwerze ftp://ftp.gnome.org, jeśli znacie inne adresy serwerów ftp które mógłby przetestować to chętnie skorzystam.

Pozdrawiam i proszę o wsparcie, gdyż pomysły się skończyły i trochę mnie szlag trafia. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...