Skocz do zawartości

Komunikat Do Wszystkich W Sieci


butcher

Rekomendowane odpowiedzi

Niepamientam dokładnie, kiedys robiłaem to jak wysłałem do ludzi w necie co mieli Xp, musisz poczytac, ale jakos tak to szło:

echo "to co chcesz przekazać" | smbclient -U twuj_podpis_(np.butcher) -M Nazwa_kompa_w_sieci_MS 

Może jak za Nazwa_kompa_w_sieci_MS wstawisz * albo zakres ip. to (_pujdzie_ → pójdzie) ORT

musisz poczytac i sprawdzisz. (_niemam_ → nie mam) ORT teraz samby zainstalowanej takze i (_niemam_ → nie mam) ORT manuali do niej.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rozwiązanie jest o tyle lepsze, że trafi do każdego, w momencie gdy włączy kompa i uruchomi przeglądarkę www (program działa niezależnie od strony startowej), squida wgraj na swój serwer. W mojej sieci np. działa to tak że o każdej pełnej godzinie wyświetlany jest komunikat do userów że od przyszłego miecha będzie podwyżka, po odświeżeniu strony, pojawia się strona którą wywoływaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze polecenie

 

echo Pozdrowienia | smbclient -U Butcher -I 192.168.1.*

 

Trafi tylko do tych, ktorzy w danej chwili maja wlaczonego kompa. Natomiast propozycja smali sprawia, ze wiadomosc dotrze do wszystkich w 100 procentach, nawet jesli nie beda miec kompa wlaczonego w momencie wysylania.

 

Mam jeszcze pytanko jak sie objawia taki komunikat za pomoca echo??Tzn. jak go uzytkownicy WINDY odbieraja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy wybija pełna godzina program sie przeładowywuje, i kiedy jakiś użytkownik chce wejść na strone, to najpierw otwiera mu sie komunikat, niezależnie od ustawionej strony startowej. Po odświeżeniu przeglądarki ukazuje się strona którą wywoływaliśmy. Ciekawą rzeczą jaką zauważyłem jest to że o tej pełnej godzinie podmieniany jest banner reklamowy w GG komunikatem z banfs.

 

Odpowiadając krótko na twoje zapytanie: Komunikat do userów ukazywany jest w przeglądarce WWW przy próbie połączenia się z jakąkolwiek stroną o określonej porze (w moim przypadku co godzinę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...