Skocz do zawartości

W Jaki Sposob Ustawic Otoczenie Sieciowe


dzarek1

Rekomendowane odpowiedzi

uruchomilem Lise (tak mi sie przynajmniej wydaje), ustawilem wszedzie gdzie znalazlem otochenie sieciowe i dalej nie moge go przegladac. gdy daje lan://grupa_robocza wyskakuje blad ze lisa nie jest zainstalowana..... :/

siec jest radiowa, ale karta jest (_napewno_ → na pewno) ORT dobrze skonfigurowana (chocby dlatego ze mam net)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uruchomilem Lise (tak mi sie przynajmniej wydaje)

Sprawdź, czy jest uruchomniona i czy uruchamia się przy każdym starcie systemu

service lisa status
chkconfig --list lisa

ustawilem wszedzie gdzie znalazlem otochenie sieciowe i dalej nie moge go przegladac. gdy daje lan://grupa_robocza wyskakuje blad ze lisa nie jest zainstalowana..... :/

Wejdź do Centrum sterowania → Internet i sieć → Przeglądanie sieci lokalnej, wpisz odpiwendie dane i przeładuj demon lisa

service lisa restart

Potem wystarczy otworzyć jakiś ktalaog i w sajdbarze wybrać Usługi → Przeglądarka sieci lokalnej.

 

Ogólny czas wykonania: 1-2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

mam tez problem z przegladaniem sieci, niby mam wszystko skonfigurowane w Lisie , jak daje przegladanie sieci to wyskakuje mi komunikat ze demon lisa nie jest uruchomiony czy cos takiego z tego co pamietam to nie laduje mi sie chyba przy starcie, co i gdzie dopisac albo zmnienic w ustawieniach zeby ladowala mi sie lisa.............??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...