Skocz do zawartości

apt-get wątpliwości - czy zasadne ??


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w pracy serwerek (poczta, www ...).

Zajmuje sie nim jakby z przymusu, bo jestem jednyną ososbą w firmie która choć trochę zna (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Kolega który go stworzył już nie pracuje i brzemię spadło na mnie. Od jakiegoś czasu nie był aktualizowany a ja postanowiłem wziąć się za niego poważnie. Poczytałem co nieco na forum a apt-get i zacząłbym od zaktualizowania systemu (apache itd). Jednakże obawiam się sytuacji gdy po aktualizacji serwer przestanie działać, bo nie jestem na tyle mocny by postawić wszystko od zera w raie czego.

 

Czy moje wątpliwości są zasadne ?? Czy taka sytuacja może się zdarzyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam w pracy serwerek (poczta, www ...).

Zajmuje sie nim jakby z przymusu, bo jestem jednyną ososbą w firmie która choć trochę zna (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Kolega który go stworzył już nie pracuje i brzemię spadło na mnie. Od jakiegoś czasu nie był aktualizowany a ja postanowiłem wziąć się za niego poważnie. Poczytałem co nieco na forum a apt-get i zacząłbym od zaktualizowania systemu (apache itd). Jednakże obawiam się sytuacji gdy po aktualizacji serwer przestanie działać, bo nie jestem na tyle mocny by postawić wszystko od zera w raie czego.

 

Czy moje wątpliwości są zasadne ?? Czy taka sytuacja może się zdarzyć ??

 

... do wypowiedzi ja dodam tylko, iż w takie sytuacji radzę 'upgradować' tylko wersje "stable" czyli nie gonić za nowościami. Najlepiej zostawić sobie w liście tylko 1 lub 2 repozytorium wercji stabilnych - nie experymentować.

 

Apt w tym momencię nie będzie zaskakiwał nowinkami lecz dostarczająć wyłącznie stabilne wersje (ale gwaranyję to wyłącznie odpowiedni wpis w /etc/apt/sources.list) wyeliminuję w pewnym stopniu niespodzianki.

 

-- generalnie ryzyko zawsze występuję - dlatego musisz pamiętać o robieniu kopi zapasowych (wszystkiego co istotne) :mrgreen:

 

pozdrawiam

 

PS. między nami istnieje pewna analogia - u nas w firmie nie ma stanowiska informatyka i ja pełniąc zupełnie inną funkcję - w miarę możliwości i czasu wspieram sięć swoim ramieniem :) ale ciężko pogodzić mi to ze swoimi obowiązkami ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...