Skocz do zawartości

Grub


sphinx

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam powazny problem....Update'owalem Fedore i po uruchomieniu momputera nie odpala mi sie grub tylko jego shell chyba...Po wpisaniu komendy: configfile (hd0,5)/boot/grub/grub.conf Moge odpalic Windowsa....Co zrobic zeby przywrocic grub lub lilo zebym mogl dostac sie do linucha zeby go nie przeinstalowywac....Z gory dziekuje za pomoc i prosze o szybka odpowiedz i nie piszcie zebym poszukal bo szukalem i niestety nie moglem znalezc jasnej odpowiedzi..... :arrow: :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(_urzyj_ → użyj) ORT dyskietki startowej dyskietka sama odpali linuksa potem pod konsola

w /etc

masz plik o nazwie lilo.conf.anaconda ------------> zmien nazwe na lilo.conf

i potem odpal lilo /sbin/lilo

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam powazny problem....Update'owalem Fedore i po uruchomieniu momputera nie odpala mi sie grub tylko jego shell chyba...Po wpisaniu komendy: configfile (hd0,5)/boot/grub/grub.conf Moge odpalic Windowsa....Co zrobic zeby przywrocic grub lub lilo zebym mogl dostac sie do linucha zeby go nie przeinstalowywac....Z gory dziekuje za pomoc i prosze o szybka odpowiedz i nie piszcie zebym poszukal bo szukalem i niestety nie moglem znalezc jasnej odpowiedzi..... :arrow: :arrow:

 

Lilo

Abyś mógł domyślnie używać musisz:

1. Zmodyfikować odpowiednio plik /etc/lilo.conf

2. wykonać spod roota komendę lilo --> lilo nadpiszę Ci MBR.

 

Grub

Abyś mógł domyślnie używać musisz:

1. Zmodyfikować odpowiednio plik /boot/grub/grub.conf

2. wykonać spod roota komendę grub-install /dev/hda --> grub nadpiszę Ci MBR.

 

Pamiętaj żeby wcześniej odpowiednio wedytować potrzbne pliki.

 

 

PS. W fedorze (jeżeli chodzi o lilo) domyślnie możesz posłużuć się plikiem /etc/lilo.conf.anaconda zmieniając jego nazwę na /etc/lilo.conf

 

---

Ja polecam Ci Gruba

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(_urzyj_ → użyj) ORT dyskietki startowej dyskietka sama odpali linuksa potem pod konsola

w /etc

masz plik o nazwie lilo.conf.anaconda ------------> zmien nazwe na lilo.conf

i potem odpal lilo /sbin/lilo

pzd

 

Nie posiadając owej dyskietki możesz też użyć pierwszego Cd Fedory i podczas uruchamiani wpisać linux rescue i zalogować się do systemu w celu dokonania modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...