Skocz do zawartości

Windows Xp Sp 2 + Ati


Gość Bielik

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze forum o Linuxsie, ale jako ze najeżdżamy na Windowsa, to to jest jeden z tych przypadkół gdzie sie jego potęga pokazuje.

Problem jest następujący moja dziewczyna ma XP ( i na widok (_linuxa_ → Linuksa) ORT biorą ją wymity, wiec jej migracja niemożliwa) uparła sie że chce mieć XP (bo internet najlepiej jej tak ponoć chodzi) ale do rzeczy. Posiada ona Radeona i co pewien czas bez żadnej konkretnej przyczyny wywala bład

ati2dvag

i oczywiscie zrzut pamieci na dysk.

I dla tych co jeszcze cos urzędują czasami w Windowsie, mam pytanie czy ktos umi ten bład jakoś naprawić.

Bo ja sił do Windowsa nie mam, do niego. Linux rulez.

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, sprobuje z tymi starszymi sterownikami bo wszytko poprzednie próbowałem do bólu, kurcze nie ma to jak kobieta ci sie uprze i takiej nie przedgadasz że w Linuxsie nie miała by tych problemów. Ehhh co za życie

Jeszcze raz z dzięki i dosiego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jeszcze cos urzędują czasami w Windowsie

Niestety Ja cały czas -------> "serwis"

Ale do rzeczy żeby normalnie chodziło, zainstaluj pierwsze directx 9.0c jeśli masz, potem stery do Ati,

(Ten patent przysłano razem z nowymi sterami do ati i nvidi z hurtowni :blink: )

start --> uruchom--> dxdiag

wybadaj przy testowaniu ekranu czy (_niema_ → nie ma) ORT żadnych błędów, przy okazji powiedz czy przed tą awarią nie pojawiały Ci się małe poziome kreski różnokolorowe, jeżeli tak to daj znać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytałem sie w sprawie tych pasków i dostałem od niej wiadomość że miała takie paski, czyli co z tym czymś zrobić, bo narazie komp najlepiej działa bez żadnych sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie tych pasków

karta zapewne świeżo kupiona lub stara a za nowe sterowniki, co zrobić? tak jak mówiłem pierwsze directx a potem driver`y. Ostatnio coś było z tymi paskami jakiś nowy moduł do sterowników ati, manager do odwieszania procesora graficznego, VPU RECOVER czy coś w tym stylu. okazało się że problem tkwił w ustawieniach biosu. Zalecane load cmos defaults i wtedy zainstalować dx`y i stery. jak pomoże to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...