Skocz do zawartości

Nie Mogę Zostać Przy Linuxie -pomocy


pretorianin

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele z Was (_napewno_ → na pewno) ORT zna artykuł opublikowany na stronie. Linux Software

Jest wiele opinii na temat obróbki tekstu, lecz zwykle dotyczy to programów pod windowsa. Zaciekawiła mnie w przytoczonym artykule myśl autora: cytując: "Wnioski nie są zachęcające dla osób zainteresowanych dokumentami w języku polskim (i zapewne w pozostałych, innych niż angielski językach). Z rozpoznawaniem tekstu w Linuksie nie jest dobrze, OCR tekstu polskiego jest rzeczą właściwie niewykonalną przy użyciu darmowych narzędzi. Z tekstem angielskim jest lepiej, gorzej za to z jakością... programów".

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że ocr w programie kooka przy standardowych możliwościach był skromnie mówiąc [nijaki]. Próby puszczenia FineReadera przez emulator wine spotkały się z niepowodzeniem.

Reasumując powyższe właściwie nie spotkałem się z innymi programami lub choćby z umiarkowanie pozytywną opinią dotycząca obróbki polskiego tekstu pod linuxem.

Przeszukałem wszystko co możliwe aby zapewnić sobie luksus pracy w ulubionym systemie.

Proszę o opinię w tym temacie, lub jakomkolwiek radę. Tak naprawdę przy windozie trzyma mnie tylko jedna rzecz, ocr działa naprawdę sprawnie, a to w mojej pracy zawodowej ważny argument.

Chcę zostać jedynie przy (_linuxie_ → Linuksie) ORT.... dajcie mi nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...