Skocz do zawartości

Ftp


maestro

Rekomendowane odpowiedzi

Ma taki mały problem :

jestem za maskarada i nie moge sie polaczyc z zadnym FTP'em Moja konfiguracja wyglada tak:

 

w ustawieniach sieciowych mam wpisane tylko GATEWAY i serwery DNS (poza IP, maska,etc... ale to standard) natomiast w ogole nie dotykałem sie ustawien proxy

 

Niby wszystko pieknie, strony dzialaja, ssh i cala reszta tez tylkko wlasnie z tym FTP mam problem

Probowalem takze zmieniac tryb passive-active ale to tez nie przynioslo rezultatow.Raz jakims cudem mi sie udalo, chyba grzebalem w ustawieniach proxy i zaznaczylem "automatycznie wykryj ustawienia..." ale nigdy potem ta sztuka juz mi sie nie udala. Czy ktos wie moze o co chodzi ? Z gory dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak :

lacze sie normalnie z konsoli : ftp nazwa_servera

W sumie to nie chodzi o to ze nie moge sie polaczyc z serwerem FTP, moge sie polaczyc, ale nie moge wylistowac katalogow... Wpisuje ls i nic, stoi. W passsive mode wyskakuje komunikat "Entering passive mode" i stoi, w trybie aktiv : "200 PORT command successfull. Consider using PASV" i zgadnijcie co ? ? ? --> stoi !! Jak juz tak poczekam czas jakis dluzszy to wyskakuje Failed to establish connection

 

Jak ktos wie to bede wdzieczny za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz łącze internetowe?

Miałem dokładnie taki sam problem jak łączyłem się z ftp republiki przez modem. Niby się łączył ale trzeba było mieć dużo szczęścia żeby przynajmniej LISTa zrobić. Po prostu za słabe łącze było. Czasem jak dałem kilka razy "odśwież" to coś ruszyło.

 

A masz jakoś możliwość sprawdzenia czy możesz ściągać pliki z tego ftp? Tzn jeśli znasz ścieżkę dostępu do jakiegoś pliku to spróbuj go ściągnąć wget-em. Jeśli się ściągnie no to będzie o czymś świadczyć...ale jeszcze nie wiem o czym :P

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze masz racje... Raz udalo mi sie wylistowac pliki, bo moze trafilem na lepszy wiatr na laczu... Ale w sumie lacze jest dosyc szybkie... No sam nie wiem... Tyle tylko ze pod windowsem wszystkie ftp dzialaja... W takim ukladzie to nie jest chyba wina lacza.... No coz, tak czy siak dzieki,pozdrawiam!

 

------------------------------

 

02:43 AM

 

Wlasnie sie z tym uporalem. Lacze sie w trybie activ, z tego co sie orientuje to wtedy otwierane sa takze dodatkowe losowo generowane wysokie porty ktore ja akurat swiezo po instalacji mialem zablokowane na swoim lokalnym firewall'u. Wystarczylo je odblokowac i po sprawie. :)

 

-------------------------------

 

No dobra, pocieszylem sie pare dni ze FTP dziala, ale teraz meczy mnie inna sprawa : a mianowicie jak sprawic zeby dalo sie korzystac z ftp przez przegladarke. Czasem na stronach sa linki do plikow znajdujacych sie na serwerze FTP, przegladarka laczy sie z FTP przez PASSIVE a ja nie moge dostac sie do tychze plikow. Troche uciazliwe jest przepisywanie adresu (_ftp'a_ → FTP-a) ORT z przegladarki do klienta FTP ktory moze pracowac w trybie ACTIVE. Czy ktos wie jak mozna sobie z tym poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...