Skocz do zawartości

Dwujajeczna Fedora?


Frantz

Rekomendowane odpowiedzi

Hi

Po zainstalowaniu fedory Core1 z jajkiem 2.4.22-1.2115 poprzez Synaptica chciałem je zaktualizować i nawet mi się to udała , ale terza przy bootowaniu mam do wyboru zarówno 2.4.22-1.2115 jak i nowe 2.4.22-1.2174. Jak odinstalować stare jajko? A może to tyko pozostałość po starym jajku w grubie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Po zainstalowaniu fedory Core1 z jajkiem 2.4.22-1.2115 poprzez Synaptica chciałem je zaktualizować i nawet mi się to udała , ale terza przy bootowaniu mam do wyboru zarówno 2.4.22-1.2115 jak i nowe 2.4.22-1.2174. Jak odinstalować stare jajko? A może to tyko pozostałość po starym jajku w grubie :?:

 

Jajo było z gotowego pakietu, więc bardzo łatwo je wywalisz - standardowo, tak jak się to robi z pakietami rpm -e [opcje] pakiet lub przez yum (tylko uważaj co wywalasz) - jest nawet taki temat - poszukaj - bo nie widzę sensu pisać o tym jeszcze raz :D)

 

======

i zapytam:

 

Po co?

 

jak Cię to irytuję możesz przecież wywalić wpis z gruba ...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajo było z gotowego pakietu, więc bardzo łatwo je wywalisz - standardowo, tak jak się to robi z pakietami rpm -e [opcje] pakiet lub przez yum (tylko uważaj co wywalasz) - jest nawet taki temat - poszukaj - bo nie widzę sensu pisać o tym jeszcze raz :D)

 

======

i zapytam:

 

Po co?

 

jak Cię to irytuję możesz przecież wywalić wpis z gruba ...

 

pozdr

 

Hi

to uważasz, że lepiej zostawić 2.4.22-1.2115 i jak się pojawi fedora core 2 z jajkiem 2.6 to te starsze jajko nadpisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

to uważasz, że lepiej zostawić 2.4.22-1.2115 i jak się pojawi fedora core 2 z jajkiem 2.6 to te starsze jajko nadpisać ?

 

nie, wcale tak nie uważam...

mi chodziło wyłącznie o to, że jak zrobisz sobie nowe jako (sam skompilujesz lub zrobisz upgrade yumem) nie musisz się przejmować i tak od razu i wrzucać to stare ... no chyba że az tak szkoda Ci miejsca.....

 

i tyle :mrgreen:

 

PS i do upgrade jaja polecam yuma ... masz zawsze pewnego kernelka (co wcale nie znaczy, iż masz nie kompilować sam

 

możesz mieć kilka jąder - używając nowych nie potrzebujesz od razu wywalać stare ... )

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...