Skocz do zawartości

wolne oprogramownie a zapisy prawne


sparky

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

potrzebuje liste aktow prawnych, ktore maja COKOLWIEK (posrednio lub bezposrednio) wspolnego z wolnym oprogramowaniem, licencjami itd.

moze ktorys z kolegow ma do czynienia z rzemioslem prawniczym zawodowo lub z zamilowania.... lub jakis link napotkal?

bylbym wdzieczny i zobowiazany - potrzeba mi tego do odwolan i cytatow w pewnym opracowaniu promujacym linuksa nad ktorym siedze (a jakze!) :D

 

sparky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

potrzebuje liste aktow prawnych, ktore maja COKOLWIEK (posrednio lub bezposrednio) wspolnego z wolnym oprogramowaniem, licencjami itd.

moze ktorys z kolegow ma do czynienia z rzemioslem prawniczym zawodowo lub z zamilowania.... lub jakis link napotkal?

bylbym wdzieczny i zobowiazany - potrzeba mi tego do odwolan i cytatow w pewnym opracowaniu promujacym linuksa nad ktorym siedze (a jakze!) :D

 

sparky

 

hmmm ... nie bardzo wie o co dokładnie pytasz, ale myślę, że tu możesz zacząć ... :: GNU :: [może się przyda ... choć zapewne już tam byłeś ...]

 

a co w ogóle tworzysz?? ;)

 

 

PS. i mam nadzieję że nie do "Faktu" :lol: .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gnu.org oczywiscie bylem.

A czego szukam? Mamy krucjate na rzecz legalnosci softu. Na jakiejs podstawie ta krucjata dziala - na mocy prawa. Gdzies musza byc zapisy (akty prawne, ustawy itd) bezposrednio odwolujace sie do tematu oprogramowania - mysle ze wiele z tego co szukam znajde w zapisach typu prawo patentowe itd, ale szukam KONKRETOW.

 

sparky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...