Skocz do zawartości

Fc3 - Grub & Lilo


heeroo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie... jestem początkującym użytkownikiem (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Czy da się (w miarę prosto :P ) użyć Lilo jako bootloadera zamiast GRUB'a ? :> Jeżeli tak to błagam (krok po kroku) jak to zrobić. :P Dodam, że teraz mam zainstalowanego Mandrake 10.0 i Lilo, ale wywalam MDK i chce wrzucić Fedorkę. Mam jeszcze Windowsa XP :/ i musi zostać. Podpowiedzcie jak instalować Fedore żeby mieć Lilo. ? :>

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to sość proste. W /etc masz plik lilo.conf.anaconda. Poprostu usuwasz z końca dopisek .anaconda i wpisujesz jako root w konsoli lilo. I to wszystko.

Tylko z tego, co pamiętam jak ja się tym bawiłem, to nie miałem graficznego menu, tylko musiałem ręcznie wpisywac tą nazwe, jaką miałem w title w lilo.conf, przy tym, co chciałem uruchomić.

Było to jak pamiętam na FC1, więc może już to poprawili.

 

[edit]

Tutaj masz link do tego topica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zobaczymy jutro (dziś) co z tego wyjdzie. Czyli moge teraz spokojnie wszystko wywalić (MDK) zainstalować Fedore 3 (właśnie się ściąga :D ) z GRUB i potem zrobić co napisałeś? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że teraz mam zainstalowanego Mandrake 10.0 i Lilo, ale wywalam MDK i chce wrzucić Fedorkę.

... :)

 

ok, Fedora sie sciaga przez noc :) moje neo 512 moze sobie poradzi :) za 12h powinno być :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... sprawdz przy instalce czy nie można od razu zainstalować lilo zamiast gruba.

Nie można.

 

@heeroo

Mozesz podać jakiś istotny powód (poza tradycją i przyzwyczajeniem) instalowania bardziej skomplikowanego narzędzia (lilo) zamiast prostszego(grub).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
No jest to sość proste. W /etc masz plik lilo.conf.anaconda. Poprostu usuwasz z końca dopisek .anaconda i wpisujesz jako root w konsoli lilo. I to wszystko.

 

po wpisaniu lilo lub /sbin/lilo -M jak gdzieś wyczytałem otrzymuję odpowiedź, że nie znajduje czegoś takiego.

Sprawdziłem cały dysk i faktycznie poza lilo.conf.anaconda i lilo.conf które zrobiłem nic więcej o nazwie lilo nie istnieje.

Czy lilo można "wprowadzić z zewnątrz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...