Skocz do zawartości

ifconfig eth0 mtu 1492 - jak to "utrzymac" ?


rudzi

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam sobie mtu jak wyzej, poniewaz z domyslnym 1500 mejle z zalacznikami i inne formularze przez www nie chcialy wychodzic, ale po kazdym restarcie wartosc wraca na 1500

pytanie:

Co mam zrobic by ta wartosc pozostawala taka sama ?

 

PS.Prosze o wyrozumiala odpowiedz, to moje pierwsze kroki na systemie linuxowym. ;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam sobie mtu jak wyzej, poniewaz z domyslnym 1500 mejle z zalacznikami i inne formularze przez www nie chcialy wychodzic, ale po kazdym restarcie wartosc wraca na 1500

pytanie:

Co mam zrobic by ta wartosc pozostawala taka sama ?

 

PS.Prosze o wyrozumiala odpowiedz, to moje pierwsze kroki na systemie linuxowym. ;-]

 

czy przypadkiem nie jest to problem z 'rozdzieloną' neo+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym, zgadza sie. Jezeli chodzi o serwer ktory "dzieli" Neostrade wszystko jest ok. Interesuje mnie tylko kwestia jak na moim komputerze - na ktorym mam zainstalowana Fedore - zapisac zmiane mtu, jest jakis plik z ktorego podczas startu system pobiera te wartosc? Bo zawsze po restarcie mam 1500 a chcialbym miec 1492.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym, zgadza sie. Jezeli chodzi o serwer ktory \"dzieli\" Neostrade wszystko jest ok. Interesuje mnie tylko kwestia jak na moim komputerze - na ktorym mam zainstalowana Fedore - zapisac zmiane mtu, jest jakis plik z ktorego podczas startu system pobiera te wartosc? Bo zawsze po restarcie mam 1500 a chcialbym miec 1492.

 

hmmm nie wiem jak wygląda ta Twoja sieć ... ale czy nie wystarczy wyedytować /etc/ppp/peers/dsl-provider wpisując (dopisując) tam:

pty "/usr/sbin/pppoe -I eth0 -T 80 -m 1452"

 

nie wiem czy to ten pliczek jest akurat na Fedorze w tym miescu i o tej nazwie - ale sprawdz ...

 

akurat jeżeli chodzi ten temat to mam małe doświadczenie - to znalazłem w necie ...

 

powyższe już niedługo się zmieni :mrgreen: ponieważ czekam właśnie w pracy na neo+ -- więc będe miał zapewne te same problemy i będziemy mogli się wymienić uwagami 8)

 

na razie zobacz czy działa, ewentalnie napisz więcej o swojej sieci ...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem jak wygląda ta Twoja sieć ... ale czy nie wystarczy wyedytować /etc/ppp/peers/dsl-provider wpisując (dopisując) tam:

pty "/usr/sbin/pppoe -I eth0 -T 80 -m 1452"

 

rudzi pisze że nie chodzi mu o komputer ktory dzieli neo+ tylko a stację końcową

 

za konfigurację automatyczną interfejsu odpowiada plik

/etc/sysconfig/networking/devices/ifcfg-eth0 ( lub inna cyfra jeżeli masz ich kilka )

 

Jednak nie podam Ci składni nazwy parametru dla mtu - możę MTU ? ( jak nie trafisz poszukaj w manualach )

 

Jeszcze możesz to ustawić w /etc/rd.d/init.d/rc.local - to jest skrypt wykonywany po postawieniu interfejsów więc możesz tam śmiało wpisać formułkę zmiany parametrów - tak jak w ustawianiu z konsoli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec zrob tak w pliku ifcfg-etho ktory znajduje sie w

/etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

dopisz na koncu MTU=1942 ja mam tak :

 

DEVICE=eth0

BOOTPROTO=none

HWADDR=00:E0:7D:7F:D8:75

ONBOOT=yes

TYPE=Ethernet

USERCTL=no

IPADDR=10.1.1.3

GATEWAY=10.1.1.1

NETMASK=255.0.0.0

NETWORK=10.0.0.0

BROADCAST=10.255.255.255

MTU=1492

 

i to wystarczy - przynajmniej umnie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady, na poczatku dodalem sobie w pliku /etc/rc.local :

ifconfig eho mtu 1492

 

Potem za porada DEMONa wyedytowalem plik /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

 

i tez bylo OK.

 

Jednak nadal nie wiem jak dobrac wartosc MTU, bo nadal mejle nie wychodza mi przez LAN, www z formularzami juz obsluguje... Mam nadal zmniejszac MTU ? Do jakiej wartosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze do meili mtu juz chyba nic (_niema_ → nie ma) ORT - mysle ze przyczyna lezy gdzie indziej ja - jak wczesniej mialem zle mtu i strony mi sie nieodpalaly to meile zawsze mi dochodzili i mtu nic niemialo tu do zeczy - a jak ty odbierasz ta poczte moze masz zle skonfigurowanąpoczte - sproboj moze mtu 1472 moze zadziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...